UWAGA!

Wybory przebiegają bez zakłóceń

 Elbląg, Wybory przebiegają bez zakłóceń
(fot. AD)

W Elblągu trwają przedterminowe wybory prezydenta miasta i 25 radnych. Przebiegają bez zakłóceń. Lokale wyborcze zostaną zamknięte o godzinie 22, wówczas rozpocznie się liczenie głosów.

Elblążanie głosują w 62 lokalach wyborczych, które zostały otwarte o godz. 8 rano. – Dotychczas wszystko przebiega bez zakłóceń, bez incydentów, w atmosferze spokojnej – mówi Maciej Cichosz z Departamentu Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Elblągu. – Zdarzyło się co prawda zasłabnięcie pani, która przyszła oddać swój głos i konieczne było wezwanie pomocy medycznej, ale to stan spowodowany wysoką temperaturą powietrza.
       Nie będzie cząstkowych wyników frekwencji, bo nie wszystkie obwodowe komisje wyborcze liczą siedmiu członków.
       – Zgodnie z przepisami związanymi z przedterminowymi wyborami samorządowymi, komisje obwodowe powinny liczyć od pięciu do siedmiu członków – wyjaśnia Maciej Cichosz. – Jednak od zgłoszenia do dnia wyborów niektóre komisje „wykruszyły się” i mamy nawet pięcioosobowe składy. Każdy z członków komisji rozpoczął pracę o godz. 7 rano, o 22 zakończy się głosowanie, a potem przyjdzie czas na liczenie głosów. Dodatkowe statystyki byłyby zbyt dużym obciążeniem. Postaramy się podać informacje optymalnie szybko i rzetelnie. Ostateczne wyniki poznamy, myślę, między godz. 4 a 6 rano – kończy Maciej Cichosz.
       Do godziny 22 trwa cisza wyborcza. Oprócz wczorajszych dwóch zgłoszeń związanych z jej zakłóceniem, policja nie odnotowała nowych incydentów.
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • juz po ciszy, keidy wyniki wstepne?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  sjsjsjsj(2013-06-23)
 • Po co wyniki, z góry wiadomo że za rok do wymiany bo nic nie zmienią w oczach baranów.
 • wygra Wilk i jego wataha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  11
  borsukowa84(2013-06-23)
 • a co chcecie by znów Elblągiem rządził Grześ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  borsukowa84(2013-06-23)
 • PO dziady.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  4
  borsukowa84(2013-06-23)
 • lepszy wilk od brygady rudego lisa z Partii Obłudy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  5
  republikanin(2013-06-23)
 • tak chcemy Grzesia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  5
  szefszfow(2013-06-23)
 • Koniec wyborów !!!!!
 • a gdzie wyniki
 • Nie przesadzajcie. Potrzeba czasu aby policzyć głosy. Frekwencja była wysoka, więc jest co liczyć
 • Mam wyniki. Wygral WILK w pierwszej turze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  komisarzwyborczy(2013-06-23)
 • Stawka w tych wyborach była bardzo wyska -Elbląg wciąż nie schodzi z mass-mediów. Wynik tych wyborów to "dostrojenie" społeczeństwa do kolejnego programu HIPNOZY. Elblążanie -"wybraliście" bardzo dobrze. Te same twarze, na które tak narzekaliście ostatnimi laty, będą dalej troskliwie dbać o Wasze dobro. Zajmą się profesjonalnie i na najwyższym poziomie Waszym nieszczęściem i problemami. Zaufajcie im ponownie. Drobne roszady partyjne -które były konieczne do skorygowania rosnącego społecznego niezadowolenia- sprawią, że miasto Elbląg (jak zawsze) zacznie dynamicznie się rozwijać. Gratulujemy Wam trafnego wyboru. To dzięki Waszym głosom, Waszej ofiarności i Waszemu zaangażowaniu w podtrzymanie "status quo" naszego stabilnego systemu partyjnego, nasz wspaniały Kraj będzie mógł odetchnąć z ulgą, i spokojnie przygotować się do kolejnych wielkich wyzwań. Kolejnych wirtualnych kontrolowanych kryzysów, kolejnych wizualizowanych przed Wami problemów. Dzięki Wam, drodzy Elblążanie, znowu będziemy mogli karmić społeczeństwo statystykami, prostymi wskaźnikami ekonomicznymi - by tłumaczyć mu sens życia. Elblążanie - jesteście wspaniali - zdaliście Wasz egzamin z korporatokracji na piątkę! Nawet nie trzeba było znacząco korygować wyników komisji wybiórczych. Wiedzcie jedno - Klub Bilderberg jest z Was naprawdę dumny. Wyniki "Waszych" wyborów zostaną wpisane złotymi zgłoskami w nową historię osiągnięć masowej socjotechniki. Tak trzymać mieszkańcy Elbląga! Serdecznie Wam dziękujemy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  0
  MinisterstwoPropagandy(2013-06-24)
Reklama