UWAGA!

Wybuch pieca w stolarni – jedna osoba nie żyje

 Elbląg, Wybuch pieca w stolarni – jedna osoba nie żyje
(fot. PS)

Elbląscy policjanci ustalają przyczyny zdarzenia, do którego doszło dziś (5 stycznia) rano na terenie jednego z zakładów stolarskich w Gronowie Elbląskim. W wyniku wybuchu pieca CO zginęła jedna osoba, a cztery inne zostały ranne - w tym jedna ciężko.

Około godziny 10.30 oficer dyżurny elbląskiej komendy odebrał zgłoszenie o wybuchu pieca w jednym z zakładów stolarskich w Gronowie Elbląskim.
     - Jak wynika ze wstępnych ustaleń kilku mężczyzn przy wyłączonej pompie wodnej i braku obiegu wody usiłowało uruchomić piec CO – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Doszło do wybuchu, w wyniku którego jedna osoba poniosła śmierć, a cztery zostały ranne.
     - Ranni mężczyźni z połamanymi kończynami, urazami głowy zostali przewiezieni do szpitala wojewódzkiego w Elblągu - mówi Tomasz Malesiński ze straży pożarnej w Elblągu. - Fala uderzeniowa rzuciła ich o ścianę kotłowni, stąd te obrażenia. Niestety, mężczyzna, który stał najbliżej pieca, zginął na miejscu.
     Budynek bezpiecznie opuścili pozostali pracownicy, strażacy zabezpieczyli go i przewietrzyli. Pracownicy nadzoru budowlanego ocenią czy budynek nadaje się do eksploatacji.
     W szpitalu wojewódzkim trwają konsultacje i badania czterech poszkodowanych mężczyzn.
     - Stan jednego z nich jest bardzo ciężki - mowi Małgorzata Twardowska, rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego w Elblągu. - Doznał on poważnego urazu głowy. Natomiast stan dwóch innych jest określany jako średniociężki, a ostatniego jako lekki. Cały czas trwają jednak badania i konsultacje, m.in. lekarza neurologa i neurochirurga.
     O zdarzeniu poinformowane zostały służby ratunkowe, Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. Na miejscu zdarzenia trwają czynności grupy dochodzeniowo-śledczej i prokuratora.
     
     Mówi młodszy brygadier Tomasz Malesiński, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej nr1 w Elblągu:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama