UWAGA!

Wycieczka do Zakopanego (w żadnym trybie)

 Elbląg, Wycieczka do Zakopanego (w żadnym trybie)

Z biegiem lat coraz mniej rzeczy mnie w życiu zaskakuje. Ostatnio jednak po nieopatrznej lekturze pewnego artykułu na Onecie jedna sprawa wyraźnie mną poruszyła. Niby nic, nikt nie ucierpiał (przynajmniej fizycznie), ale trudno mi było o niej przez dłuższy czas nie myśleć.

Zapewne podejrzewasz drogi Czytelniku, że chodzi mi cudowne zdolności wójta Pcimia do wydawania cztery razy więcej niż wynosiły jego dochody. To akurat wydaje się całkowicie normalne ponieważ prezes Kaczyński ujawnił, że pan Obajtek jest specjalnie obdarowany przez Pana Boga. Może więc też mieć i dar mnożenia pieniędzy. Co najwyżej pewien żydowski prorok z Nazaretu może tylko zgrzytać z zazdrości zębami, bo On potrafił tylko dzbany z winem mnożyć.

To co mną poruszyło, to zdarzenie opisane w artykule Onetu. W skrócie - niejaki Robert Pankowski, który jako major Żandarmerii Wojskowej miał ujawnić liczne nieprawidłowości funkcjonowania tej służby, został skuty jak pospolity bandyta pod przedszkolem swojego syna i w dwie kibitki wywieziony z Warszawy do Zakopanego na przymusowe badanie psychiatryczne. Któryś z byłych kolegów majora wpadł bowiem na genialny, ale nie oryginalny pomysł, aby zrobić z niego wariata i umieścić w „psychuszcze”. Wtedy oczywiście i oskarżenia pana majora, obecnie już w rezerwie, straciłyby na wiarygodności. Skądciś to znamy, nieprawdaż?!

Sprawa nabrała komicznego biegu, gdy okazało się, że szpital psychiatryczny w Zakopanem nie może zapewnić należnej panu Pankowskiemu opieki prawnej. Wtedy weseli żandarmi zabrali swoje kajdanki i wrócili do Warszawy zostawiając majora z paroma złotymi w kieszeni. Wrócił do domu korzystając z niezawodnego autostopu.

W zasadzie żeby skomentować to zdarzenie należałoby użyć wielu krótkich żołnierskich słów. Ponieważ jednak nie cierpię jak wójt Obajtek na zespół Tourette'a, mógłbym spotkać się z dezaprobatą co bardziej wrażliwych Czytelników. Pozostaje spytać dlaczego żandarmeria nie omija cywila Pankowskiego szerokim łukiem, dlaczego nie wezwano go listownie na badanie w którymś z warszawskich szpitali, a przede wszystkim dlaczego w państwie prawa organ porządkowy nie respektuje wyroku Sądu Najwyższego, który nakazał zaniechania postępowania wobec pana Pankowskiego?! Trudno zachować wiarę w praworządność w kraju dobrej zmiany. Jeśli ktoś z Czytelników chciałby mi w tym pomóc i udzielić sensownej odpowiedzi, na któreś z tych pytań, to będę dozgonnie wdzięczny.

Co to wszystko ma wspólnego z Elblągiem? W zasadzie nic, chociaż przy ulicy Moniuszki jest bardzo malowniczo położony budyneczek ŻW, primo voto WSW, a w naszym starym garnizonowym mieście więcej jest pewnie oficerów rezerwy niż żołnierzy w służbie czynnej. Mam nadzieję, że żaden z nich nie jest na tyle nieroztropny, żeby czynić jakieś zarzuty tej zacnej instytucji. Ale jakby co, to apel do państwa żandarmów – może jednak do Fromborka? Zakopane jest mocno przereklamowane.

 

---

Od autora: Dawno nie byłem na swojej ulubionej ulicy Moniuszki i pomyliłem lokatorów wspomnianego w felietonie budynku. Zainteresowane służby bardzo przepraszam.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Powiem krótko. .. dobre :)
 • Dlaczego - bo tu jest prawo, bo tu jest sprawiedliwość a pomiędzy nimi "i"
 • a ja powiem krótko, dlaczego wy pełowcy zawsze czepiacie się formy, a nie meritum? pewnie piniora też być uniewinnił, co Wołodja? starym czerwonym zwyczajem, nam wolno wszystko. .. oczywiście miałeś wgląd, Wołodja, do akt, znasz wszelkie szczegóły sprawy. .. nie? to zamilcz, bo narażasz sie na smieszność. .. tak jak twoim kamraci z onetu- der sturmmmer - czy jak to tam się nazwywało. ..
 • Oj tam oj tam. Ja odkręcam w domu lewy kurek w kranie - płynie mleko, prawy - mód. Jesteśmy najlepsi we wszystkim. Europa, Azja i Ameryka wyje z zazdrości o nasz dobrobyt. A wszystko dzięki błogosławionemu, świętemu już za życia słońcu Żoliborza. Zainteresowanym spółkom skarbu państwa prześlę cv. Ostatecznie ekspert w tvp. Pisać na priv.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  50
  28
  Bezrobotny Stefan(2021-03-04)
 • Żenujący, złośliwy art. Co ma piernik do wiatraka? Ale już od dłuższego czasu, wam nie zostało nic innego jak tylko obśmiewanie. Nic konstruktywnego, żadnych pomysłów, programu. .. .nic. Pewnie jak będzie artykuł o nowych kostkach do zmywarki to też się dostanie Obajtkowi, Kaczyńskiemu, PISowi itd. Pan WG ponownie błysnął.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  52
  72
  LeszekW.(2021-03-04)
 • @kreciol - No, kurcze. .. który level nie napisałeś. Popraw się, oni czytają.
 • A ja się pytam jak sprawa W. Frasyniuka ? Na razie skazany jego zięć i kumpel Pinior. Oczywiście sąd nie uwierzył zeznaniom zięcia, że był tyko slupem do przekrętów.
 • @kreciol - Po co komu akta sprawy jak jest wyrok SN?! Nie ruszać Pankowskiego i koniec, czego ci kręciole pokręcony więcej trzeba?!
 • jak zwykle, cóż innego można spodziewać się po kimś kto bił pianę dla PO gdy tak Świetlanie rządziło Polską. PiS, to nie ideał i daleko im do tego ideału, ale po dwakroć wolę ich niż twoich WG "przyjaciół"
 • @KatNaIdiotów - "czego ci kręciole pokręcony więcej trzeba?!"- Wyższego levelu mu potrzeba.
 • Pomyśleć, że pan major bardzo zasłużony - trumnę samego św. pamięci Lecha Kaczyńskiego dźwigał. Te pisiory żadnej świętości nie uszanują.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  18
  zaskoczony(2021-03-04)
 • @edytowany - dla ciebie każdy mój level i tak jest za wysoki, nie dla psa kiełbasa
Reklama