UWAGA!

Wydawca ma przeprosić prezydenta Elbląga

Wydawca portalu internetowego Elbląg24 ma zamieścić sprostowanie, a także przeprosić Jerzego Wilka za informacje, które opublikował, a które dotyczą sfery prywatnej urzędującego prezydenta miasta. Z ustaleń sądu wynika bowiem, że są one w dużej mierze nieprawdziwe, a pytania postawione w artykule tendencyjne. Całość zaś narusza dobra osobiste wnioskodawcy. 

Portal internetowy Elbląg24 opublikował artykuł, w którym sugeruje – powołując się na świadka – że prezydent Jerzy Wilk jest rozwodnikiem, a mimo to przyjmuje sakramenty. Rzekomo ma mieć również dziecko z pierwszego związku, a nadto przyczyną rozpadu jego pierwszego małżeństwa miały być problemy alkoholowe i przemoc w rodzinie. Sprawa trafiła do sądu, bo Jerzy Wilk stwierdził, że doszło do naruszenia jego dóbr osobistych. Poza tym, zdaniem urzędującego prezydenta, do publikacji doszło w nieprzypadkowym czasie, bo w czasie kampanii wyborczej, a podane informacje mają na celu zdyskredytowanie go w oczach wyborców.
       Z kolei wydawca e24 Sebastian Bona-Kuchejda upierał się dziś (5 listopada) w sądzie, że "dokonał należytej staranności", by materiał przygotować. Informacje na temat Jerzego Wilka miała mu podać osoba z rodziny prezydenta, a sam zainteresowany nie chciał ich zweryfikować. I dlatego właśnie e24 – jak chce jego wydawca – opublikował "pytania otwarte".
       - Głównie chcieliśmy skupić się na sakramentach świętych, bo Jerzy Wilk jest przedstawicielem PiS, partii, której przyświeca hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna" – mówił wydawca. - Sam widziałem ,jak Jerzy Wilk przystępował do komunii świętej, a proboszcz jego parafii potwierdził, że nie ma on ślubu kościelnego więc i nie ma prawa korzystać z tego sakramentu.
       Na potwierdzenie swoich słów Sebastian Bona – Kuchejda przedstawił zapis dźwiękowy rozmowy ze wspomnianym proboszczem. Na czas odsłuchania nagrania sędzia Arkadiusz Fall nakazał dziennikarzom opuszczenie sali rozpraw.
       - Liczyłem na obecność pana Jerzego Wilka dziś w sądzie, by mógł odpowiedzieć na pytania, na które wcześniej odpowiedzieć nam nie chciał – mówi wydawca e24.
       - Sąd nie jest od tego, by przeprowadzać wywiady z kandydatami na prezydenta – ripostował pełnomocnik Jerzego Wilka, radca prawny Marek Lewandowski. - Strona pozwana nie udowodniła natomiast, że podane w publikacji informacje są prawdziwe.

  Elbląg, Dziś przed sądem odbyła się rozprawa z wniosku prezydenta Jerzego Wilka przeciwko Sebastianowi Bona-Kuchejdzie
Dziś przed sądem odbyła się rozprawa z wniosku prezydenta Jerzego Wilka przeciwko Sebastianowi Bona-Kuchejdzie (fot. WS)

Postępowanie odbywało się w 24-godzinnym trybie wyborczym. Sędzia Arkadiusz Fall dziś więc wydał postanowienie. Sąd uznał, że nieprawdą jest jakoby Jerzy Wilk miał córkę z pierwszego małżeństwa, a także by przyczyną rozpadu rzekomego poprzedniego związku prezydenta były problemy alkoholowe i przemoc w rodzinie. I w tym zakresie nakazał wydawcy e24 sprostowanie informacji oraz zakazał dalszego jej rozpowszechniania. Sebastian Bona-Kuchejda ma również przeprosić prezydenta Jerzego Wilka na łamach wskazanych tytułów prasowych. Sąd w ogóle nie odniósł się w wyroku do tego, czy Jerzy Wilk jest rozwodnikiem czy nie. 
       Resztę wniosku sąd oddalił. Nie było publicznego uzasadnienia tego postanowienia, bo, jak wyjaśniał sędzia Arkadiusz Fall, część rozprawy została utajniona. Strona pozwana nie zapowiedziała odwołania.
      
       Przy artykule prezentujemy materiał filmowy Telewizji Elbląskiej.
      
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • W dalszym ciągu te sprawy nic nie wnoszą! przecież kara typu przeprosiny i zablokowanie materiału na e24 to dla oskarżonego nic nowego, go to nawet nie zaboli. Najważniejsze, że ludzie przeczytali tekst o prezydencie. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27
  8
  e123987(2014-11-05)
 • Sędzia przesadził, nie zadbał wyrokując o dobro elblążan, którzy mają prawo wiedzieć, czy stanowisko prezydenta miasta piastuje osoba prawdomówna i szanująca podstawowe prawa religii, tówyznacą się mianuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  13
  Rozmaryn(2014-11-05)
 • Kuchejda wygral kiedys jakakolwiek sprawe w sadzie?????
 • Czyli jest rozwodnikiem !!!??? Hańba i wstyd !!! Nie zagłosuje na Wilka !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37
  25
  Elblązanin............(2014-11-05)
 • To już Wilk nie ma szans w wyborach, ale sam sobie jest winny
 • Dyskwalifikacja przed wyborami, czarny sen każdego który rządzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  8
  opel.l(2014-11-05)
 • Hahaah tak naprawdę to Wilk przegrał, pytania zostały zadane i teraz padła odpowiedz, ciąganie po sądach tylko prezydentowi zaszkodziło. Prawdziwym wygranym jest tu Elbląg 24
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29
  16
  szumnik(2014-11-05)
 • Czytajcie między wierszami, to naprawdę przydatne w życiu! "(. .. )a także by przyczyną rozpadu poprzedniego związku prezydenta były problemy alkoholowe i przemoc w rodzinie. " - czyli faktycznie prezydent JEST ROZWIEDZIONY chociaż nie z przyczyn przywoływanych przez E24.I tak oto "prawdomówność" i głoszone poglądy pana Jerzego jebły przysłowiowego baranka o ścianę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  10
  mamyCię(2014-11-05)
 • Gdyby nie sądził sie to by nikt nie wiedział, w tym wypadku mamy piękny przykład efektu Streisand do poczytania na wiki. Ale tak to juz wyglada życie i polityka
 • Poziom zaufania do Wilka mocno obniżył się, jak się chce być prezydentem nie warto ukrywać takich pikantnych rzeczy.
 • Dzisiejszy dzień przejdzie do historii Elbląga. Koniec Wilka który sam sobie strzelił w stopę.
 • Jako rodowita Elblążanka nie życzę sobie aby prezydentem Elbląga był rozwodnik.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  23
  allicja(2014-11-05)
Reklama