UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wygrali wojewódzkie eliminacje do „Patrolu Roku 2015”

 
Elbląg, Wygrali wojewódzkie eliminacje do „Patrolu Roku 2015”
fot. KMP w Elblągu

Aspirant Przemysław Kapała oraz sierż. Maciej Lewandowski z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu startujący w policyjnych zmaganiach podczas wojewódzkich eliminacji do zawodów „Patrol Roku”, zdobyli najwięcej punktów i eliminację tę wygrali. Zmagania odbywały się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Policjanci: Przemysław Kapała (15 lat służby) oraz Maciej Lewandowski (3,5 roku służby) na co dzień pracują w elbląskiej komendzie jako policjanci patrolowo interwencyjni. Podczas zawodów musieli wykazać się sprawnością fizyczną, znajomością przepisów, ale także doświadczeniem i wiedzą z zakresu policyjnej pracy. Po dwóch dniach turnieju par patrolowych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie to oni okazali się być najlepszym patrolem na Warmii i Mazurach.
       - Ta praca wymaga tego by mieć dobrą kondycję, więc staramy się dbać o siebie - mówi sierż. Maciej Lewandowski. – Siłownia, sportowy tryb życia, to tak na co dzień, więc i na takich zawodach zawsze jest łatwiej jeżeli dbamy o siebie przez cały rok chociaż konkurencja była bardzo silna.
       W dwudniowych zmaganiach udział wzięło 19 par z komend miejskich i powiatowych woj. warmińsko-mazurskiego, wyłoniono je w trakcie eliminacji powiatowych.
       Policjanci rywalizowali w kilku konkurencjach, m.in. teście wiedzy zawodowej, sprawdzianie z wyszkolenia strzeleckiego oraz sprawności fizycznej na torze przeszkód. Nowością podczas wojewódzkich eliminacji była konkurencja – stosowanie technik obezwładniania osób.
       Udział w podsumowaniu wzięli Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie oraz Zastępca Komendanta Prorektor Wyższej Szkoły Policji. Zarówno insp. Marek Walczak, jak i insp. dr Danuta Bukowiecka pogratulowali zwycięzcom sukcesu, życząc jednocześnie powodzenia w XXII Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2015”, które odbędą się w Słupsku.
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama