UWAGA!

Wymarzone boiska

Gimnazjum nr 7 w Elblągu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku będą miały przyszkolne boiska z prawdziwe zdarzenia. Wszystko dzięki programowi „Moje boisko - Orlik 2012”. W województwie warmińsko-mazurskim do udziału w nim zakwalifikowano 21 szkół.

Przy każdej szkole powstanie kompleks złożony z dwóch boisk i koniecznego zaplecza. Każdy kosztować będzie milion złotych. Na budowę złożą się po 1/3 samorządy lokalne, samorząd wojewódzki i Minister Sportu.
     Projekt kompleksu wygląda imponująco. Szczególnie dla dzieci, które w swoich szkołach mają do dyspozycji na zajęcia wychowania fizycznego zamiast hali szkolne - korytarze, zamiast bieżni - pobliskie chodniki , a w zamian za boisko - klepisko udające stadion.
     Już niebawem się to zmieni. Zbudowane zostaną tam po dwa boiska. Jedno piłkarskie, o wymiarach 30 na 62 metry, kryte sztuczną trawą. I drugie mniejsze (18x32 m), wielofunkcyjne ze nawierzchnią z tworzywa. Oczywiście, będą oświetlone i ogrodzone, a obok powstaną szatnie z sanitariatami. Zatwierdzone przez marszałka województwa inwestycje mają być zrealizowane jeszcze w tym roku.
     W planach są jeszcze kolejne obiekty w ramach projektu „Boisko w każdej gminie”. Jedno ma powstać na terenie IV LO, a o budowę drugiego starać się będzie kierownictwo Zespołu Szkół przy ul. Obrońców Pokoju.
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama