UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wymarzone boiska

Gimnazjum nr 7 w Elblągu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku będą miały przyszkolne boiska z prawdziwe zdarzenia. Wszystko dzięki programowi „Moje boisko - Orlik 2012”. W województwie warmińsko-mazurskim do udziału w nim zakwalifikowano 21 szkół.

Przy każdej szkole powstanie kompleks złożony z dwóch boisk i koniecznego zaplecza. Każdy kosztować będzie milion złotych. Na budowę złożą się po 1/3 samorządy lokalne, samorząd wojewódzki i Minister Sportu.
     Projekt kompleksu wygląda imponująco. Szczególnie dla dzieci, które w swoich szkołach mają do dyspozycji na zajęcia wychowania fizycznego zamiast hali szkolne - korytarze, zamiast bieżni - pobliskie chodniki , a w zamian za boisko - klepisko udające stadion.
     Już niebawem się to zmieni. Zbudowane zostaną tam po dwa boiska. Jedno piłkarskie, o wymiarach 30 na 62 metry, kryte sztuczną trawą. I drugie mniejsze (18x32 m), wielofunkcyjne ze nawierzchnią z tworzywa. Oczywiście, będą oświetlone i ogrodzone, a obok powstaną szatnie z sanitariatami. Zatwierdzone przez marszałka województwa inwestycje mają być zrealizowane jeszcze w tym roku.
     W planach są jeszcze kolejne obiekty w ramach projektu „Boisko w każdej gminie”. Jedno ma powstać na terenie IV LO, a o budowę drugiego starać się będzie kierownictwo Zespołu Szkół przy ul. Obrońców Pokoju.
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama