UWAGA!

Wymieniono 500 kopciuchów

 Elbląg, Wymieniono 500 kopciuchów
fot. Anna Dembińska

Rozpoczął się piąty rok funkcjonowania miejskiego programu dofinansowania wymiany starych pieców na ogrzewanie ekologiczne. Do tej pory elbląski samorząd udzielił na ten cel dotacji na kwotę prawie 1 mln zł. Dzięki temu wymienionych zostało ponad 500 tzw. kopciuchów.

- Dotacje na wymianę pieców z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To bardzo dobrze, że coraz więcej osób decyduje się na ekologiczne rozwiązania i korzysta przy tym z pomocy naszego samorządu. W tegorocznym budżecie na ten cel przeznaczamy 300 tys. zł. Zachęcam do składania wniosków – podkreśla prezydent Witold Wróblewski.

Wartość dotacji zależy od wybranego systemu ogrzewania ekologicznego. W przypadku ogrzewania gazowego wynosi 3.000 zł na lokal w budynku wielorodzinnym i 3.500 w budynku jednorodzinnym. Wybierając ogrzewanie elektryczne możemy starać się o dotację w wysokości 2.000 zł w przypadku lokalu w budynku wielorodzinnym i 2.500 zł w przypadku budynku jednorodzinnego. Dotację można też otrzymać na przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej w kwocie 1.000 zł na lokal lub 2.500 zł na budynek. Wszelkich informacji w tej sprawie udzielają pracownicy Departamentu Ochrony Środowiska.

oprac.daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama