UWAGA!

Wymyśl nazwy dla nowych wiat w Bażantarni

 
Elbląg, Wymyśl nazwy dla nowych wiat w Bażantarni
fot. Kamil Zimnicki

Wiosną br. Bażantarnia wzbogaciła się o dwie nowe wiaty przy leśniczówce Dębica (za Górą Chrobrego). Nowe wiaty nie otrzymały jeszcze swoich imion, dlatego Nadleśnictwo Elbląg i PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej ogłaszają konkurs na nazwy. Dla autorów najciekawszych pomysłów czekają atrakcyjne nagrody. Propozycje można zgłaszać do 31 lipca.

Bażantarnia już od XVIII w. jest miejscem wypoczynku i rekreacji. Zachwyca swoimi walorami wielu miłośników przyrody i turystyki. Górskie cechy tego terenu, strumyki, tajemnicze jary i wąwozy – wszystko to sprawia, że elblążanie chętnie spędzają tam wolny czas.
       Nieodłącznym elementem Bażantarni są wiaty, które umilają wypoczynek i zdobywanie szlaków. Wiosną tego roku, dzięki ogólnopolskiemu projektowi „Aktywne Udostępnianie Lasu”, Nadleśnictwo Elbląg postawiło w Bażantarni dwie nowe wiaty. Znajdują się one na żółtym szlaku przy leśniczówce Dębica (za Górą Chrobrego). Wiaty nie otrzymały jeszcze swoich imion, a jak wiadomo wszystkie wiaty w Bażantarni mają swoje nazwy.
       Propozycje nazw dla wiat można zgłaszać do 31 lipca. Uczestnikom konkursu pozostawiamy pełną dowolność w nazewnictwie. Zwycięska nazwa zostanie pojawi się na opracowywanej przez PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej nowej mapie Bażantarni. Ponadto na autorów najciekawszych nazw czekają atrakcyjne nagrody. Najciekawsze propozycje zostaną poddane głosowaniu, które potrwa od 4 do 14 sierpnia, głosowanie odbędzie się na profilu fecebookowym oraz drogą mailową.
       Pomysły na nazwy dla wiat prosimy przesyłać na adres: bazantarniaelblag@gmail.com, w temacie wiadomości wpisując słowo: Konkurs. W treści poza propozycją na nazwę prosimy o podanie swojego imienia i nazwiska, numeru telefonu oraz załączenie krótkiego uzasadnienia swojej propozycji np. nawiązania do historii Bażantarni lub charakteru miejsca. Rozwiązanie konkursu i oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się 30 sierpnia podczas trzynastej w tym roku „Soboty z przewodnikiem” (spotkanie odbędzie się pod hasłem „Bażantarnia – nasze małe Bieszczady”).
       Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Nadleśnictwa Elbląg i PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej oraz na wydarzenie poświęcone konkursowi na profilu Bażantarni na Facebooku.
      
Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama