UWAGA!

Wyniki o północy?

 
Elbląg, Michał Bober, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej
Michał Bober, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej (Fot. AD)

Minęła godzina 22, nie mamy sygnałów, że coś poszło nie tak więc przypuszczam, że wszystkie lokale wyborcze zostały zamknięte i członkowie komisji przystępują do liczenia głosów - mówił sędzia Michał Bober, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Elblągu. - Nie było informacji o zakłócaniu ciszy wyborczej, głosowanie odbywało się sprawnie i zgodnie z prawem. A wyniki wyborów? - Liczenie głosów może potrwać godzinę lub dwie, ale może też potrwać - jeśli będą problemy, do wczesnych godzin rannych - zastrzega Michał Bober.

- Chcielibyśmy bardzo znać wyniki o godzinie pierwszej w nocy, ale to zależy od sprawności obwodowych komisji wyborczych - mówi przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej. - Teoretycznie jest to możliwe nawet o północy lub wcześniej. W tej chwili obwodowe komisje wyborcze zajmują się liczeniem głosów.
       A frekwencja?
       - Mam tylko informacje z godziny 14, wówczas zagłosowało ok. 18 proc. uprawnionych - wyjaśnia Michał Bober. - Komisje nie zbierają informacji o frekwencji, skupiają się na liczeniu głosów.
       Podczas pierwszej tury wyborów liczenie głosów przesunęło się do wczesnych godzin porannych przez błąd popełniony w dwóch obwodowych komisjach.
       - Nie był to problem z liczeniem, chodziło o nieprawidłowe wpisanie danych do protokołu - mówi przewodniczący Bober. - Dwie komisje popełniły taki błąd i mam nadzieję, że ten błąd się nie powtórzy.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama