UWAGA!

Wypadek na S7

 • A moim
  zdaniem
 • Zobacz 22
  komentarze
 • Zobacz
  fotoreportaż
 • Zobacz lokalizację
  zdarzenia na planie
 • Zamknij
  Wpisy w kategorii Wypadki drogowe (z rannymi)
  Proszę czekaćCzekaj
 • Wersja
  do druku
 • Podaj
  dalej
2013-10-18
21:13
 
Elbląg, Wypadek na S7
fot. WS

Dziś (18 października) około godz. 19 na drodze S7 pomiędzy Nowiną a Gronowem Górnym, około 1500 metrów przed Węzłem Wschód, doszło do wypadku w którym brały udział trzy pojazdy: jeden ciężarowy i dwa osobowe. Dwie ranne osoby zostały przetransportowane karetkami pogotowia ratunkowego do szpitala. Droga S7 w kierunku Gdańska przez ponad godzinę była całkowicie zablokowana dla ruchu. Zobacz więcej zdjęć.

Do zdarzenia doszło na mokrej i śliskiej nawierzchni drogi S7. Pojazdy biorące w nim udział jechały w kierunku Gdańska. Jak nam powiedzieli pracujący na miejscu zdarzenia policjanci, cały czas trwają czynności mające na celu dokładne ustalenie przebiegu tego wypadku. Prawdopodobnie kierująca toyotą yaris w czasie wyprzedzania pojazdu ciężarowego volvo z naczepą zbyt szybko chciała zakończyć ten manewr zjeżdżając na prawy pas drogi i zahaczyła o lewy narożnik kabiny ciężarówki.. Widząc to kierowca volvo odbił w prawo i uderzył w barierę ochronną. Toyota obróciła się wokół własnej osi i w nią uderzył jadący lewym pasem fiat seicento, którym podróżował kierowca z pasażerką.

 

Na miejsce wezwano służby ratownicze i policję. Strażacy z JRG1 zabezpieczyli teren zdarzenia i za pomocą narzędzi hydraulicznych otworzyli prawe drzwi seicento umożliwiając w ten sposób swobodny dostęp służbom medycznym do poszkodowanej pasażerki seicento. Kobieta ta oraz kierująca toyotą zostały karetkami pogotowia ratunkowego zabrane do szpitala. Trafił tam również kierowca seicento, który poczuł się gorzej kilkadziesiąt minut po wypadku.
       Ruch w rejonie zdarzenia w kierunku Gdańska przez ponad godzinę na czas pracy służb ratunkowych i policji był całkowicie wstrzymany. Policjanci zorganizowali objazd "starą siódemką" między węzłami Bogaczewo a Elbląg Wschód. Na tym odcinku mogą się jeszcze pojawić utrudnienia w ruchu w związku z tym, że cały czas pracują tam policjanci. Policyjne postępowanie wyjaśni przyczyny, okoliczności i dokładny przebieg tego wypadku.
      

Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama