UWAGA!

Wyprawki dla uczniaków i przedszkolaków

Do 5 września rodzice uczniów elbląskich szkół podstawowych, a także dzieci rozpoczynających roczne przygotowanie przedszkolne, mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu podręczników w ramach rządowego programu „Wyprawka szkolna”. Warunek jest jeden - dochód na jednego członka rodziny nie może przekraczać kwoty 351 zł.

Zasady udzielania pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników w klasach 0-III:
     1. Pomoc może być udzielona na wniosek rodziców ucznia (prawnych opiekunów), rodziców zastępczych, a także dyrektora szkoły, nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby, za zgodą przedstawiciela ustawowego lub rodziców zastępczych.
     2. Wniosek należy złożyć do dnia 5 września w szkole/przedszkolu, do którego dziecko będzie uczęszczało w roku szkolnym 2008/2009.
     Wniosek winien zawierać: dane osobowe dziecka: imię i nazwisko, datę urodzenia, PESEL, adres zamieszkania, imiona i nazwiska rodziców; informację o osobach pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym.
     Do wniosku należy dołączyć: zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej lub zaświadczenie o wysokości dochodów z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku, lub w uzasadnionych przypadkach - oświadczenie o wysokości dochodów.
     Osoby korzystające z zasiłku rodzinnego i dodatków do tego zasiłku do wniosku o dofinansowanie zakupu podręczników, składanego w szkole/przedszkolu, dołączają wniosek do Wydziału Świadczeń Rodzinnych o wydanie zaświadczenia o pobieraniu ww. świadczeń.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • to ciekawe bo w szkołach nic nie wiedza i nie maja zadnych drukow wnioskow??? i dlaczego tak pozno, mojemu dziecku kupiono juz podreczniki i wyprawke za stypendium socjalne w czerwcu i pienadze sie zmarnuja bo juz wszystko na wyprawke mam kupione a moglam za to kupic cos innego, chyba ktos tak w urzedach myslec nie umie
  • Dochód na jednego członka rodziny nie może przekraczać kwoty 351 zł. Brutto czy netto lub jak kto woli przed opodatkowaniem czy po opodatkowaniu?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Prowokator(2008-07-31)
Reklama