UWAGA!

Wyrównać szanse

O zmianie zasad zatrudniania osób niepełnosprawnych oraz o stworzeniu im możliwości dokształcania rozmawiali podczas spotkania z prezydentem Elbląga Henrykiem Słoniną przedstawiciele środowisk osób niepełnosprawnych. W rozmowach uczestniczyła Iwona Radej, kierownik Powiatowego Urzędu Pracy.

To już drugie spotkanie w magistracie, podczas którego przedstawiciele środowisk osób niepełnosprawnych próbują wynegocjować poprawę bytu niepełnoprawnych elblążan. Tym razem spotkanie dotyczyło zatrudnienia i możliwości dokształcania.
     Prezydent Henryk Słonina wyszedł z inicjatywą rozwiązania problemu przydzielania środków na tworzenie nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych. Obecnie pracodawcy korzystający z tych środków zatrudniali niepełnosprawnych, których sami wskazywali Urzędowi Pracy.
     - Uważam, że to organizacje pozarządowe zajmujące się sprawami osób niepełnosprawnych mają najlepsze rozeznanie w zakresie osób najbardziej potrzebujących - przedstawił swoje stanowisko Henryk Słonina. - Dlatego też one mogłyby wskazywać te osoby do zatrudnienia.
     Jak to będzie wyglądało w praktyce, pokażą projekty przygotowane przez Urząd Pracy, Referat Zdrowia Urzędu Miejskiego i przedstawicieli organizacji pozarządowych, które zostaną złożone w połowie lipca.
     Przedstawiciele środowisk osób niepełnosprawnych podjęli także temat edukacji swoich podopiecznych. Przedstawili prezydentowi pomysł utworzenia klasy dla niepełnosprawnych, którzy chcą uzupełnić swoje wykształcenie i zdać maturę.
     - Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które zwiększy szanse niepełnosprawnych na rynku pracy - stwierdził prezydent Słonina.
     Niepełnosprawni mają przygotować wykaz osób chcących dokształcać się, a Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego zajmie się utworzeniem takiej klasy. Niepełnosprawni rozpoczną naukę 1 września lub w lutym 2002 r.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Moim zdaniem (wyrównane szanse) ruch taktyczny słoniny,facet nie chce sie wytopić - bo nie ma zielonego pojęcia jak pozbyć sie wrzoda na dupie jakim są organizacje pozarządowe - to MOPS powinien znać środowisko jak w każdym normalnym europejskim państwie.
Reklama