UWAGA!

Wyróżnieni w Dzień Strażaka

Elbląg, Wyróżnieni w Dzień Strażaka
(fot. Damian Matwiejczyk)

Dziś w kamieniczkach miejskich przy ul. św. Ducha odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka. Impreza była doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń i awansów najbardziej zasłużonym.

Podczas dzisiejszej uroczystości szczególnie zasłużonym strażakom i osobom współpracującym ze strażą wręczone zostały odznaczenia i wyróżnienia. Za zasługi w działalności społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej Prezydent RP odznaczył druha Zdzisława Rutkowskiego z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewsku srebrnym Krzyżem Zasługi. Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP otrzymał druh Roman Korzeniowski, natomiast brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej wyróżniony został st. ogniomistrz Kazimierz Filip. Złotym medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczonych zostało pięciu strażaków, srebrnym - dziesięciu (w tym jedna kobieta), brązowy medal otrzymało pięciu strażaków i siedemnastu cywilów.
     Obchody Dnia Strażaka były również okazją do nadania wyższych stopni służbowych, awanse otrzymało dziś 39 funkcjonariuszy straży. Natomiast wyróżnienia i nagrody pieniężne od Komendanta Miejskiego PSP otrzymali strażacy, którzy brali udział w gaszeniu pożaru zbiornika paliw płynnych pod Braniewem.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A ja naiwny myślałem że gaszenie pożarów to jest ich praca, lub dziennikarz żle napisał tekst. Coś jest nie tak.
 • PSP dostrało nagrody "za gaszenie zbiornika paliw "? Parodia Panie G.!!!!! Oni powinni dostać nagrody dla fotoreporterów. Za zdjęcia oczywiście,tylko to tam robili.Umiecie o siebie zadbać Panowie Funkcjonariusze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  leśny(2006-05-13)
 • A ja obu Wam życzę, żebyście nigdy nie musieli sprawdzać umiejętności naszych strażaków..bo jak dla mnie to jest jedyna służba, któa naprawdę działą tak jak powinna....i żeby było jasne..strażakiem nie jestem..choć jak byłem mały to chciałem być ;)
 • Moim zdaniem strażakom nalezy sie najwiekszy szacunek i powinni oni zarabiac wiecej.A jesli ktos nie mial stycznosci z tym co Oni robia niepowinien zabierac glosu.Na odznaczenia zasluguje wiekszosc strazaków tylko ich sie niedocenia ciekawe kiedy beda docenieni????? Trzymajcie sie chlopaki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  królik(2006-05-13)
 • Panie "leśby", zdjęcia robiliśmy, to prawda, bo mamy obowiązek dokumentowania zdarzeń. A dwóch strażaków zeszło kilka metrów pod ziemię, dogaszali pożar, wyciągnęli zwłoki jednego z pracowników i uszczelnianli uszkodzony rurociąg. I mogę Cię zapewnić, że w życiu nie wszedłbyś w tą dymiącą studzienkę mając świadomość, że w każdej chwili to wszystko mogło się rozpalić lub eksplodować. I żaden z nich nie myślał wtedy czy wyjdzie z powrotem. Wykonywali swój zawód nie bacząc na zagrożenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Strażak(2006-05-13)
 • Ja pozwole sobie jeszcze dokończyć komentarz "strażaka", który pisał do "leśny": ....baranie jeden. A tak od siebie to uważam, iż strażacy są najlepszą jednostką ratowniczą w Polsce i na świecie. Elbląska PSP jak najbardziej mnie w tym utwierdza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblążanin - nie strażak.(2006-05-13)
 • Panie strażak ,po tych ludzi to schodzili OCHOTNICY a nie zawodowcy.PSP tylko wykonywała dokumentację, aod czarnej roboty to OSP.Nikt nie wspomniał słowa o ochotnikach,oni byli tam pierwsi i robili co trzeba .A w mediach co ? Ani słowa o OSP.Przypomnijcie sobie wypowiedz rzecznika PSP.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  leśny(2006-05-13)
 • Elblążaninie ! Tylko ten komu brak argumentów używa obelg.Skoro mnie nazywasz "baranem"to obrażasz wszystkich strażaków. Zastanów się,co ja mogłem tam robić ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  leśny(2006-05-13)
 • Nikt postronny nie miał tam wstępu.Nawet TV i radio.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  leśny(2006-05-13)
 • Proszę nie obrażać strażaków. Oprócz zdjęc mogą robić fikołki, rymować, oglądać się za babkami , jeść pizzę i robić to co inni. Ale podczas akcji - mucha nie siada. Nawet jak by im Doda przechadzała się w w stroju skąpym , to by jej nie zauważyli. Bo oni jak pracują , to pracują. Szacunek dla strażaków!!!!! I obyś ich profesjonalizmu nie musiał sprawdzać !!!
 • prawy dołanczam sie do twoich wypowiedzi mosz chopie racja hhhehe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ochotnik z OSP KRZEWSK(2006-05-13)
 • a ja tez tam byłem jako jeden ze strażaków i choć na miejscu pierwsi byli ochotnicy z NAFTOBAZY, bo jakże by inaczej, to dopóki nie przyjechali zawodowcy z Pasłęka to nikt nie wszedł do tego pomieszczenia (swoją drogą był to nie zbiornik a kolektor gdzie zbiegało się 6 rurociągów z sąsiednich zbiorników wejście było przez typowy właz do studzienki kanalizacyjnej i był to drugi poziom pod ziemią tj ok,6m) do środka weszło właśnie dwóch wyróżnionych strażaków a nie wszyscy, którzy tam byli mieli odwagę wejśc bo ze środka ostro walił dym i szli zdecydowanie w niepewne To Oni wynieśli już zwłoki mężczyzny ale o tym nie wiedziel bo wierzyli, że mogą kogoś uratować tak więc Panie leśny oddaj im należną chwałę. Co do robienia zdjęć to sami tego nie lubimy ale wymagają tego nasi przełożeni i wcale nie z Elbląga ale zwykle robi to ktoś z biura a nie z podziału bo nas jest dzisiaj za mało. I stąd nagroda dla trzeciego strażaka bo ugasić we czwórkę ten dach w Zielonym Grądzie to naprawdę była sztuak a dziś tylu strażaków jeździ do pożaru w Pasłęku. Tak więc Panie Leśny nie byłeś nie pisz a zapytaj nawet na forum bo jak Cię ktoś opluje to ile byś się wycierał zawsze coś zostanie. Pozostaję do dyspozycji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  RATOWNIK(2006-05-14)
Reklama