UWAGA!

Wystarczy trochę chęci i ambicji

 
Elbląg, Jarosław Kaczyński drugi dzień z rzędu w Elblągu
Jarosław Kaczyński drugi dzień z rzędu w Elblągu (fot. mw)

Elżbieta Gelert powiedziała na spotkaniu z premierem Tuskiem, że jesteśmy „przeciętniakami”, a to nieprawda. Jesteśmy dumnym miastem hanzeatyckim, powinniśmy tworzyć miejsca pracy i się rozwijać, a nie jeździć do Irlandii i Anglii na zmywak – mówił Jerzy Wilk podczas dzisiejszej (5 lipca), kolejnej konferencji Prawa i Sprawiedliwości. Razem z nim na moście przy ul. Mostowej pojawił się Jarosław Kaczyński.

– To w dalszym ciągu jest referendum. Byłby to absurd, gdyby zakończyło się ono powrotem do tego, co było, do starego układu i starych skompromitowanych rządów – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. – Dziś jest tutaj Donald Tusk i najwyraźniej przyjechał po to, aby tego układu bronić. Bardzo niejasno mówi, co miałoby się zmienić, ponieważ ludzie są ci sami. Twarz pani Gelert to zdecydowanie zbyt mało, aby tutaj coś się zmieniło. Zresztą sama pani poseł powiedziała, że premier ma okazję zobaczyć przeciętne miasto, a rzecz w tym, że jest ono nieprzeciętne. Tutejsza władza, chociażby ze względów społecznych, nie powinna być przeciętna.
       – Wczoraj widzieliście, że będąc w opozycji można tworzyć nowe miejsca pracy w Elblągu. Dziś wysłałem do Hamburga oraz Karlskrony zaproszenia dla inwestorów. To prezydent ma obowiązek dbać o nasze miasto i zapraszać inwestorów. Wystarczy trochę chęci i ambicji, żeby zrobić z Elbląga czwarty port Rzeczypospolitej – mówił Jerzy Wilk. – Elżbieta Gelert powiedziała na spotkaniu z premierem Tuskiem, że jesteśmy „przeciętniakami”, a to nieprawda. Jesteśmy dumnym miastem hanzeatyckim, powinniśmy tworzyć miejsca pracy i się rozwijać, a nie jeździć do Irlandii i Anglii na zmywak.
       Prezes Kaczyński wspomniał również o przekraczaniu granicy polsko- rosyjskiej.

  Elbląg, Wystarczy trochę chęci i ambicji
fot. mw

 – Premier Tusk mówił dziś o tym, że Polacy uzyskali prawo przekraczania granicy z obwodem kaliningradzkim dziesięć razy w miesiącu. To znaczy odzyskują to, co już mieli przedtem. Pojawia się jednak pytanie: ile razy tę granicę mogą przekraczać Rosjanie? Otóż dowiaduję się, że nie ma tutaj ograniczeń, nawet i trzy razy dziennie. To Polacy mają być gorsi od Rosjan? Musimy mieć takie same prawa jak Rosjanie – podkreślał prezes Kaczyński.
       Na koniec Jarosław Kaczyński oraz Jerzy Wilk złożyli kwiaty pod pomnikiem papieża na elbląskiej starówce. Okazją ku temu była decyzja ws. kanonizacji Jana Pawła II oraz Jana XXIII, którą dziś ogłosił Watykan
      
      

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Przyjaciele z Elbląga! Patrzy na was cała Polska. Pogońcie PObolszewię ze swojego miasta raz na zawsze! Warszawianka
 • Warto posumować kampanię. Pewny jestem, że kandydaci Pani Gelert i Pan Wilk nie mają zielonego pojęcia o nowoczesnym zarządzaniu, o nowych możliwościach prawnych i korzystaniu z współczesnych znanych każdemu dziecku narzędzi medialnych. To co proponują, ich programy to zawinięte dotychczasowe gówno w pozłotko. Są zacofani i tkwią w latach minionej epoki. Pijar i nic więcej. Przy okazji media dały pokaz niebywałej stronniczości, manipulacji informacjami i beznadziejności merytorycznej. Zaczęło się od etyki czy jej braku i na tym samym się kończy. Teraz temat dotyczy już obu ugrupowań. O wyborze zadecydują jak zwykle emocje. Czerwony
 • do Czerwony - pojęcie o "nowoczesnym zarządzaniu" miał za to Grzegorz Nowaczyk - ja pieprzę takie nowoczesne zarządzanie.
 • Elblążanie POGOŃCIE WILKA I PIS- dosyć knucia, podżegania i kłamstw. Potrzebujemy prezydenta, który będzie pracował na rzecz Elbląga! Głosujmy na ELŻBIETĘ GELERT- to mądry i odpowiedzialny wybór!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  35
  wyborca(2013-07-05)
 • Elbląg da radę! Nie pozwoli dłużej na kłamstwa PO! Warszawianie są z was dumni, jesteście odważni. Trzymamy za Was kciuki!
 • Wyborca- pogonimy ale Tuska, już dziś w Elblągu wygwizdała go Solidarność. Wilk na prezydenta!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  13
  wyb.(2013-07-05)
 • Alojzy Zapytajcie się Nowaczyka za co siedzi w pudle redaktor i rolnik pan Gawroński?POrtel jest opłacony przez PO, nie mogę Wam wkleić linka. Wpiszcie w google "Afery Prawa-Bloger Rafał Gawroński znowu aresztowany"?Poczytajcie i zobaczycie, jak PO likwiduje niewygodnych i nie POkornych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  3
  Alojzy(2013-07-05)
 • podpis do zdjecia. MW. kto to jest MW. fotka telefonem. jaki portal takie foty. a WS zostal na PWSZ ojj; )
 • portel. pl = PiS !!!!! widać czyje komentarze są a czyje są usuwane bedzie PiSportEl od poniedziałku !!!!
 • Brawo Panie Wilk!!! Trzeba odzyskać tożsamość!!! Uruchomienie portu i ponowne otwarcie drogi na Bałtyk da szansę miastu, bo inaczej dalej będzie tylko sypialnią Gdańska.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  5
  rolio(2013-07-05)
 • Do anonima Jak bym miał wybierać Prezydenta między Panem Nowaczykiem a Panią Gelert wybrałbym Pana Nowaczyka Wzbudza we mnie wieksze zaufanie. Czerwony
 • Brawo Wilk w niedzielę pokażemy Pełowcom gdzie ich miejsce
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  8
  TylkoPIS(2013-07-05)
Reklama