UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wystartował Rajd Weterana

 
Elbląg, Dziś (24 maja) z Elbląga wystartowali uczestnicy rowerowego Rajdu Weterana
Dziś (24 maja) z Elbląga wystartowali uczestnicy rowerowego Rajdu Weterana (fot. st. chor. Sławomir Tessar)

29 maja, po raz pierwszy, obchodzić będziemy Dzień Weterana. Uroczystości odbywać się będą zarówno na szczeblu centralnym, jak i lokalnym. Z Elbląga wyruszył dziś rajd rowerowy, który kieruje się w stronę Warszawy.

Wśród wielu imprez towarzyszących odbędzie się m. in. rowerowy Rajd Weterana, którego głównym organizatorem jest Dowódca Wojsk Lądowych. Uczestnicy rajdu ruszyli i ruszają z wielu miast garnizonowy od południa do północy, ze wschodu i zachodu, po to, by 29 maja spotkać się w Warszawie, przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Uczestnicy rajdu z 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej wyruszyli dziś (24 maja) z Elbląga i w pierwszym etapie dojadą do Bartoszyc. Uroczysty start rajdu odbył się przed budynkiem Dowództwa 16 PDZ.
       - Z naszej dywizji w rajdzie uczestniczy 4 zawodników - informuje mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ. - Sygnał do startu dał Dowódca Dywizji, gen. dyw. Janusz Bronowicz. Zanim jednak padł sygnał do startu, Dowódca porozmawiał z uczestnikami i licznie zgromadzonymi kibicami o idei rajdu, o wartości wszystkich inicjatyw, których celem jest przybliżenie naszego udziału w misjach, pamięć i szacunek dla poległych i rannych uczestnikach misji pokojowych i stabilizacyjnych. A potem padł już sygnał do startu i drużyna 16 PDZ po raz pierwszy w historii ruszyła na trasę Rajdu Weterana.
       Kolejne etapy rajdu drużyny 16 Dywizji przebiegać będą następująco – 25. 05. – Bartoszyce – Giżycko, 26. 05. – Giżycko – Pisz, 27. 05. – Pisz – Ostrołęka, 28. 05. – Ostrołęka – Rynia, zaś 29. 05. – w trakcie ostatniego etapu uczestnicy rajdu wyjadą o godz. 9 z Rynii aby o godz. 11 przybyć pod Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie, gdzie punktualnie o godz. 12 rozpoczną się centralne uroczystości z okazji Dnia Weterana. W ich trakcie m. in. zostanie wręczony sztandar Stowarzyszeniu Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Ponadto 29 maja w Muzeum Wojska Polskiego nastąpi odsłonięcie tablic z nazwami miejsc stacjonowania Polskich Kontyngentów Wojskowych oraz złożenie wieńców pod obeliskiem upamiętniającym żołnierzy poległych w czasie misji. O godz. 14. 30 zaplanowano spotkanie Ministra Obrony Narodowej Tomasza Siemoniaka z weteranami.
       Patronat nad centralnymi uroczystościami, które odbędą się 29 maja w Warszawie, objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama