UWAGA!

Wyższe kary dla pijanych kierowców

We czwartek na elbląskich drogach policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu prowadzili akcję pod kryptonimem "Trzeźwość". Zatrzymano 20 nietrzeźwych kierowców. Dwunastu z nich miało powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi.

Od 15 grudnia ubiegłego roku prowadzenie pojazdu po wypiciu alkoholu jest przestępstwem, gdy wcześniej było traktowane jako wykroczenie.
     Maksymalna kara dla kierowcy, który spowodował wypadek będąc w stanie nietrzeźwym, to 12 lat pozbawienia wolności. Jeżeli w wypadku było wiele ofiar kara zaostrza się nawet do 15 lat więzienia. Sądy mają prawo orzekać w sprawach, w których pijany kierowca spowodował śmierć lub trwały uszczerbek na zdrowiu poszkodowanego, karę nieodwołalnego odebrania prawa jazdy. Dotyczy to także osób znajdujących się pod wpływem środków odurzających lub zbiegłych z miejsca zdarzenia.
     - Z pijanymi kierowcami bywa różnie - mówi Alina Zając, rzecznik elbląskiej policji. - Bywają dni, takie jak czwartek, że zatrzymujemy 20 kierowców, a bywają, że nie łapiemy nikogo. Generalnie jednak liczba nietrzeźwych kierowców od ubiegłego roku maleje.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Kto wsiada po pijaku za kierownicę i pędzi przed siebie to kawał sk........ . Nie szanuje on innych i siebie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wieczór(2001-07-15)
 • Elbląski Sąd zwolni te Boże dzieci od odpowiedzialnośc a jako karę... pogrozi im paludszkiem (200zł grzywny!). Jestem tak wściekły, że zagryzł bym Sąd... tylko w wyniku ewolucji kły mi zanikły!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2001-07-16)
Reklama