UWAGA!

XII Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego

 
Elbląg, XII Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego
fot. nadesłana

W minioną niedzielę (29 września) w Częstochowie odbyło się XII Jasnogórskie Spotkanie Środowiska Policyjnego organizowane przez środowiska policyjne oraz NSZZ Policjantów. Policyjni pielgrzymi modlili się w intencji poległych podczas służby, za swoje bezpieczeństwo oraz przyszłość ojczyzny i swego zawodu.

W uroczystościach wraz z pocztem sztandarowym elbląskich policjantów wzięli udział przedstawiciele wszystkich garnizonów Policji z kraju, z Komendantem Głównym Policji nadinspektorem Markiem Działoszyńskim na czele, oraz przedstawiciele organizacji działających przy Policji.
       Pielgrzymka policjantów, pracowników Policji, ich rodzin i organizacji związanych z Policją ruszyła z Placu Biegańskiego w Częstochowie. Wiązanki kwiatów złożone zostały przy pomniku Józefa Piłsudskiego i pomniku Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Dalej pątnicy uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 73. rocznicy Zbrodni Katyńskiej przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza.
       O godz. 12 na Jasnogórskich Błoniach odprawiona została uroczysta msza święta. Godzinę później pielgrzymka udała się pod płaskorzeźbę Gloria Victis, gdzie jej uczestnicy oddali hołd poległym i pomordowanym policjantom. Następnie pielgrzymi modlili się w intencji Policji przed cudownym obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej Królowej Polski.
       XII Spotkanie Jasnogórskie środowiska Policyjnego zakończyło się koncertem orkiestr i chórów policyjnych w Sali im. Kordeckiego.
       W tym miejscu nie zabrakło również delegacji z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Grupę tworzyli policjanci i pracownicy Policji pod przewodnictwem zastępcy Komendanta Miejskiego Policji podinspektora. Roberta Muraszko oraz kapelana elbląskich funkcjonariuszy księdza Waldemara Maliszewskiego.
       Zobacz fotoreportaż.
      
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Kto zapłacił za tę pielgrzymkę. Poza tym ani policjanci ani wojskowi nie powinni w mundurach brać udziału w uroczystościach religijnych. Jest różnica miedzy państwem neutralnym światopoglądowo, a państwem wynaniowym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  4
  Hi-Ha(2013-10-02)
 • Na pewno modlili się żeby lanie pałą po piętach nie wyszło. BANDYCI.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  Ubityuszedłzżyciem(2013-10-02)
 • Pojechali po to aby uzgodnić z KC Biskupów jak ochraniać księży pedoflilów.
 • do Hi-Ha wypowiadasz się w kwestiach zupełnie Ci nieznanych, błądzisz po pustyni własnej niewiedzy i po co ta kompromitacja dotycząca udziału w uroczystościach religijnych ??? chcesz zmieniać obrzędy ? zacznij od Konstytucji !
 • Państwo wyznaniowe!!!!! Państwo chroniące pedofili w sutannach!!!!! A policja się modli. .. o większe zarobki i prawo do 100% chorobowego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  kierowca(2013-10-06)
Reklama