UWAGA!

Z daleka od kąpielisk

 Elbląg, Z daleka od kąpielisk

Decyzją wojewody w sezonie letnim wszystkie jednostki wodne napędzane mechanicznie nie będą mogły zbliżyć się na odległość mniejszą niż 100 metrów od miejsc wypoczynku.

Zgodnie z rozporządzeniem wojewody warmińsko-mazurskiego od 1 czerwca do 30 września statki o napędzie mechanicznym będą musiały trzymać się z daleka od kąpielisk, przystani i wypożyczalni sprzętu pływającego. Niepokorni będą karani grzywną.
     Statek o napędzie mechanicznym - jak czytamy w rozporządzeniu Stanisława Szatkowskiego - to statek posiadający mechaniczne urządzenia napędowe, niezależnie od sposobu jego zamocowania. Za statek o napędzie mechanicznym uważany jest także skuter wodny, poduszkowiec, a także wodolot. Zgodnie z decyzją wojewody jednostki te mają zakaz zbliżania się do kąpielisk, przystani i wypożyczalni na odległość mniejszą niż 100 metrów. Zakaz – jak czytamy w dokumencie - podyktowany jest troską o bezpieczeństwo wypoczywających.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A jak kąpielisko jest nad rzeką?
 • Tym nie zmusimy "nowobogadzkich" posiadaczy skuterów wodnych do prezentacji swoich kombinezonów i sprzętu gawiedzi zgromadzonej na brzegu akwenu wodnego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Motorowodniak(2002-05-21)
 • No racja, racja, ino, kto to tumaństwo od tego brzegu będzie odganiał - radni na sesji wyjazdowej?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2002-05-21)
 • Aborygen: Oklaski ode mnie!
 • Tylko jak wypłynąć z przystani i jakdo niej wrócić? Proponuję wprowadzić jeszcze zakaz kradzieży. Rozumiem, że teraz władze jak zobaczą emeryta na pontonie z silnikiem elektrycznym popędzą z mandatami, jak zobaczą łysych na 200 konnej motorówce, to s.... .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2002-05-22)
 • Aborygen Miejscowy: dołączam do oklasków
 • Kolego Sympatyczny Różnorybny i do tego napędzany wachą - o nic nie chodzi ino o brak kultury i zrozumienia dla innych spoza swego grona - a więc po raz drugi o kulturę. A jak sie nie umie jej zachować trzeba wprowadzać dość kontrowersyjne przepisy - ot, co Szlachetny Wachmenie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2002-05-22)
 • Ale jaja !!! Pisza o Bukowcu !!! Az mi latem zapachnialo ! A w ogole to co tam na wyspie ? Kto w tym roku ma sklep ? Warto jechac ? Bo tu w Londynie nic o wyspie nie wiadomo...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Johnny(2002-05-23)
 • Przepis sluszny, bo kapiacy sie sa mniej wiecej tak bezpieczni, jak piesi na przejsciach dla pieszych. Ale kto to tumastwo zdyscyplinuje? Chyba do(prawie) kazdej ryby trzeba bedzie oddelegowac policjanta...?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lablador(2002-05-23)
 • Masz rację Moli! Mnie też tu brakuje paru działów tematycznych. Myślę, że np. życie seksualne Polonii elbląskiej na Hawajach to byłoby coś co by nas zainteresowało, w dodatku świetnie by się zmieściło w profilu tej gazety. A tak poważnie, to trudno się dziwić, że Cię skrobią skoro publicznie obrażasz ludzi. PS. Jako znany elbląski purysta językowy popracuj jeszcze nad pisownią czasownika napisać w trybie przypuszczającym, II os. l. poj.
 • Aborygen ty mówisz też tak jak piszesz? Zbierz swe rozbiegane myśli do kupy i napisz coś co będzie miało poczatek, koniec no jakąś tezę. Ja wiem, że ty jesteś starszy pan i człowiek czynu, ale bez przesady.... Słowo pisane ma też swoje minimum reguł. Twoja pisanina to (w większości) chaos i porozrywane wątki. Styl masz nie przymierzając jak marszałek Woroszyłow (tak mnie też kiedyś zmuszali do czytania klasyków)........
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Też starsze pokolenie(2002-05-23)
 • Szlachetny Anonimku - nie komentuj mego być może skromnego krasomówstwa i retoryki zbyt prostackiej - bo to nie jest tematem artykułu. Jak zwykle (a czynicie to nagminnie) macie pretensje do tych, co piszą i wypowiadają się, że maja krzywe uszy lub lewe jajko mniejsze od prawego? Na temat, na temat - gadaj Anonimku a wtedy będę ja i inni z Tobą dyskutować. Argumenty i retoryka leperowska do mnie nie przemawia. A więc co było tematem naszego dzisiejszego wypracowania? Już wiem - TUMAŃSTWO wodne - zwane inaczej brakiem kultury. To, jaki ja jeszcze jezdem ? I czegóż mi jeszcze brakuje? Zeznaj coś o sobie – może mamy wspólne cechy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2002-05-23)
Reklama