UWAGA!

Z ekologią za pan brat

Młodzież z elbląskich szkół średnich już po raz drugi spotkała się na miejskiej konferencji ekologicznej, by omówić efekty rocznej pracy. Najbliższe plany to organizacja Dnia Bez Samochodu.

Na pierwszej konferencji, rok temu, projektów i programów wyznaczono sobie kilka. Młodzież badała m.in. stan drzewostanu w elbląskiej Bażantarni i wytyczała trasy krajobrazowe. Opracowane materiały przekazane zostaną do Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego. Ale najbliższe plany to Dzień Bez Samochodu.
     - Chcemy po raz pierwszy również w Elblągu zorganizować taki dzień, tym bardziej, że jest to akcja międzynarodowa - powiedziała Czesława Piotrowska, członek zarządu miasta. - Bardzo liczymy na pomoc i zaangażowanie młodych ludzi. Ja w tym dniu na pewno przyjadę do pracy rowerem bądź przyjdę pieszo !
     Młodzież bardzo chciałaby zorganizować taki dzień, ale nie wszyscy podchodzą do tego pomysłu tak entuzjastycznie.
     - Ludzie są tak uzależnieni od samochodu, że nawet wybierając się do sklepu oddalonego o kilkaset metrów, wsiadają do auta - mówiły uczennice II LO.
     - Byłoby jednak fajnie, gdybyśmy mogli chociaż raz nie słyszeć szumu silników - dodała Ania z III LO.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Od dawna proponuję młodzierzy masowy przejazd rowerami ulicami miasta. Impreza taka napewno uświadomi wszystkim, łącznie z nieuleczalnie uzależnionymi od samochodu istnienie innych typów komunikacji powszechnej. Wszyscy w Polsce popełniamy jeden niewybaczalny błąd, dostosowując nasze otoczenie tylko i wyłącznie dla samochodów. Europa Zachodnia już z tej choroby wyrosła, wystarczy tylko wziąć z niej przykład. Sądzę jednak, że mimo wszystko przeżyjemy wszystkie plagi i choroby motoryzacyjne, my to poprostu lubimy. Aborygen Miejscowy - Wojciech Pawlak
 • MIEJSCOWY ABORYGENIE - zanim zorganizujesz przejazd rowerowy ulicami Elbląga to weż do ręki słownik ortograficzny:-).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MARECKI - BCC(2001-06-13)
 • Marecki - BCC: Dlaczego nie myjesz dłoni po wyjściu z toalety? Osaoba którą kochasz twierdzi, że o higienę osobistą też nie dbasz...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  twój sąsiad(2001-06-14)
Reklama