UWAGA!

Z Ekwadoru do Elbląga

 
Elbląg, Z Ekwadoru do Elbląga
fot. nadesłana

Ambasador Ekwadoru w Polsce Fabián Valdivieso przebywa z dwudniową wizytą w Elblągu. Na początek spotkał się z Jerzym Wilkiem prezydentem Elbląga w Urzędzie Miejskim.

Ambasador zwiedził dziś (9 stycznia) także Elbląski Park Technologiczny oraz modernizowane Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Jutro (10 stycznia) ambasador odwiedzi stację uzdatniania wody i weźmie udział w spotkaniu roboczym z przedstawicielami Departamentów Edukacji oraz Kultury, Sportu i Turystyki, aby rozmawiać o możliwościach współpracy.
       Ambasador Ekwadoru prowadzi aktywną politykę informacyjną w polskich regionach. Elbląg jest już 129. miejscowością, którą ambasador odwiedza w Polsce. Nasze miasto może też być kolejnym, w którym przedstawiona zostanie kultura Ekwadoru, bo efektem wizyt ambasadora są różnorodne wystawy i pokazy.
       - Miło jest mi Pana powitać w Elblągu, mieście bogatej historii. Chcemy pokazać Panu nasze osiągnięcia, mam też nadzieję, że będziemy mogli zaprezentować szerzej mieszkańcom kulturę i tradycje Ekwadoru - mówił na powitanie prezydent Jerzy Wilk.
       Inicjatorem spotkania jest radny Sławomir Malinowski, który zabiegał o spotkanie w Elblągu. - Chcemy przybliżyć Ekwador mieszkańcom Elbląga, ale i pokazać potencjał naszego miasta w Waszym kraju. Chcemy, by nasza młodzież, uczniowie, studenci przełamywali dzięki takim kontaktom bariery kulturowe - precyzował radny Malinowski.
       - W swojej pracy dyplomatycznej założyłem sobie nie tylko właściwe relacje na szczeblu centralnym, ale zbliżenie na gruncie samorządowym, poznanie władz lokalnych i prezentacje naszych możliwości poza Warszawą. To dla mnie zaszczyt być dziś w Elblągu - mówił o celach swoich podróży ambasador
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ZAJEFAJNIE!!! Czekamy na rewizytę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  gościniec(2014-01-09)
 • Czyżby w Ekwadorze chcieli przeprowadzić Referendum i drukować ulotki i przyjechali w tym celu po dobra rade? Możę Radio Maryja chce mieć tam spółkę córkę?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  na..ulicy.mówią(2014-01-09)
 • Radny Sławomir Malinowski manewruje, zeby go do komunizujacego ekwadoru zaprosili. A dyplomaci ekwadoru maja takie poparcie na scenie miedzynarodowej, ze jeszcze tylko musza przeprowadzic nacjonalizacje na Warmi i Mazurach. Ale skoro juz sie angazujmy w geo-polityke, to ciekawe dlaczego PIS woli ekwador niz peru.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  buhahaha(2014-01-09)
 • a Moncia co taką ważną minę przybrała. .. .w oryginale rozmawia? :)))
 • Ciekawe ile interesu własnego ma w tej współpracy Pan Radny Malinowski? Może jakiś filmik promocyjny nakręci. Będzie pośredniczył w organizacji imprez?
 • Cóż sie dziwicie? Przecież każdy dba o własny interes. Tylko że "władzy" pomaga jeszcze społeczeństwo, a społeczeństwo martwi się o siebie samo. Tyle w temacie. Chyba, że ktoś wierzy jeszcze w jakąś tam "służbę". :-P
 • to sobie porozmawiaja po angielsku. .. .i' m ju ar. .. .. hahaha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  poliglita(2014-01-10)
Reklama