UWAGA!

Z Kazachstanu do Elbląga

 
Elbląg, Z Kazachstanu do Elbląga
fot. nadesłana

Rozpoczęły się wakacje, a do Elbląga przyjechała z Kazachstanu grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami, wielu z nich jest wnukami polskich zesłańców do tego kraju. Przyjechali zobaczyć kraj swoich przodków i dowiedzieć się więcej o samej Polsce. Z gośćmi spotkał się Marek Pruszak wiceprezydent Elbląga.

Wycieczce przewodzi marianin, ksiądz Grzegorz Burdyński, który w dużym kazachskim mieście Karaganda posługuje w katolickiej parafii i po raz kolejny jest animatorem takiego wyjazdu. Goście opowiadali o swoich wrażeniach z wizyty i o specyfice życia w Kazachstanie. Obejrzeli również film promujący 777-lecie Elbląga, a od wiceprezydenta otrzymali gadżety promujące nasze miasto. Wiceprezydent otrzymał również drobne upominki kojarzone z kulturą Kazachstanu.
      
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Witajcie w Waszej Polsce! Mi jest wstyd, za mnie, za Elblążan, za Warszawę i Polaków w Polsce. Wy i Wasi rodzice oraz przodkowie, żyjecie z dala od Ojczyzny (wiem o czym piszę bo 13 lat w Reichu pracowałem za komuny). Ustawa jest w RP dla Was, ale polskie gminy nie realizują jej i nie sprowadzają masowo repatriantów. W Elblągu jest ich kilkoro a winno być kilka setek. Niemcy z Rosji ściągnęli już setki tysięcy niemieckich repatriantów wraz z ich rosyjskimi rodzinami. Prawda jest gorzka - my Polacy i Wy Polacy. .. ale Ojczyzna Was NIE CHCE ! A mi jest wstyd za nas.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  AndrzejK.Łącki(2014-07-05)
 • Stosunek elbląskiego Ratusza relacjonuje fotka zamieszczona przy skromnym tekście. 1 mineralna na 25 POLAKÓW i jednego " żyda" . O talerzykach nie wspomnę bo mi wstyd. Onegdaj wojewoda Babalski anonsował się do dzieci " powodzian" z Gródka nad Dunajcem. Przyjechał na Piaski bez krawata i RTV. Wyciągnął z własnej kieszeni portfel i zadysponował intendentowi lody dla 130 dzieci. Nie przeraziły go programowe zajęcia: narkotyki i alkohol, aresztowanie z bronią w rękach policjantów, wieczerza funkcjonariuszy 12 wyznań - kościołów - w tym kobiety-diakona z niemowlęciem na ręku. A tu jak widać i czytać - goło i wesoło !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Zawstydzony(2014-07-09)
Reklama