UWAGA!

Z kościołem na sportowo

W dniach od 1 do 3 maja w parku Kajki odbędzi się pierwsza elbląska parafiada, czyli cykl imprez sportowo-rekreacyjnych dla całych rodzin. Organizatorem jest Parafialny Klub Sportowy "Korona" z parafii Matki Boskiej Królowej Polski.

Pomysłodawcą zorganizowania w Elblągu parafiady jest ojciec Wiesław Pabian, twórca P.K.S. "Korona".
     "- Widząc sytuację elbląskiej młodzieży, która tkwi bezczynnie na ulicy, popadając w nałogi i bierność moralną, nie mogłem stać obojętnie - stwierdził ojciec Wiesław w rozmowie z dziennikarzem jednego z lokalnych dzienników.- Parafiada ma być próbą wyjścia do elblążan i pokazania im, że wiara nie zamyka się jedynie w murach kościoła".
     Piesza pielgrzymka do Świętego Gaju ma być inauguracją parafiady. 2 maja rozegrany zostanie mecz piłki nożnej w parku Kajki i na stadionie Polonii, piłki siatkowej w S.P nr 12, koszykówki w S.P nr 11, dwóch ogni w parku Kajki, tenisa stołowego w S.P nr 11 i unihokeja w S.P nr 23. Organizatorzy zaprosili do Elbląga zespół Golec u'Orkiestra, który ma wystąpić tego dnia o godz. 18.00 w parku Kajki.
     3 maja zostaną wręczone medale zwycięzcom z dnia poprzedniego. O godz. 14.00 w parku Kajki rozpocznie się festyn rodzinny, podczas którego całe rodziny będą mogły sprawdzić się w grach i zawodach sportowych. Całą imprezę zakończy mecz reprezentacji księży i pracowników Urzędu Miejskiego.
     Organizatorzy festynu zastrzegają, że podczas trzech dni zabawy w parku Kajki nie będzie sprzeda3wany alkohol, natomiast nie zabraknie stoisk gastronomicznych.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • To młodzież katolicka tkwi bezczynnie na ulicach? To świetnie, ze się nią ojcowie zainteresowali.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czerpiący z innych wartości(2001-04-28)
 • młodzież po rekolekcjach i mszach tkwi bezczynnie na ulicy, popadając w nałogi i bierność moralną! Nareszcie ktoś to zauważył!
 • Popatrz na FOTOREPORTAŻe portElu: Na trawniku przed katedrą księża, korzystając z pięknej pogody, prowadzili zajęcia z niepełnosprawnymi dziećmi. Bo tylko niepełnosprawni rozumieją księży, no i od niepełnosprawnych można jeszcze trochę kasy wyciągnąć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bierzmowany(2001-05-01)
 • Coz za dzielne wypowiedzi. jasne trzeba klechom nawrzucac, co Oni w ogole sobie mysla - organizowanie zawodow, festynow itp bzdur zamiast modlitwy, ciaglego pokornego kleczenie i cierpliwego znoszenia impertynencji od takich komuchow jak wy. Czerpiacy z innych wartosci - jakze idiotyczna ksywka, a bierzmowany, co z tego ze bierzmowany jak glu... jak kilo gwozdzi. Ech szkoda slow. Czepcie sie lepiej jakiegos podrecznika, moze jeszcze jest szansa na uleczenie tej glupoty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  oszolom(2001-05-02)
Reklama