UWAGA!

Z lewej strony nadjechała Barbara Nowacka

 
Elbląg, Barbara Nowacka dziś w Elblągu przekonywałą do głosowania na Zjednoczoną Lewicę
Barbara Nowacka dziś w Elblągu przekonywałą do głosowania na Zjednoczoną Lewicę (fot. Anna Dembińska)

- Jeśli obawiacie się, że PiS może dokonać zamachu na prawa kobiet, na prawa człowieka, na wolności obywatelskie, to PO nie zatrzyma tych procesów - przekonywała dziś (21 października) w Elblągu Barbara Nowacka, liderka Zjednoczonej Lewicy i kandydatka na premiera. Zobacz zdjęcia. Wskazywała, że alternatywą może być lewica, która choć zjednoczona jednak nie razem. Partia Razem idzie bowiem do wyborów osobno. - Prędzej czy później przyłączą się do nas - zapowiedziała Nowacka.

Na ostatniej prostej przed niedzielnymi wyborami do Elbląga przyjechała Barbara Nowacka, liderka Zjednoczonej Lewicy. Na trasie jej busa wcześniej był Olsztyn, który tak bardzo zapadł w pamięć kandydatce na fotel premiera, że w Elblągu nadal mówiła "Jestem w Olsztynie", tytułowała nawet wiceprezydenta Janusza Nowaka "wiceprezydentem Olsztyna". Nazwiska Władysława Mańkuta, który jest "dwójką" na liście do Sejmu, w ogóle nie pamiętała, ale dalej spotkanie z członkami i sympatykami lewicy przebiegało już gładko.
       - Dziś, świeżo po telewizyjnych debatach widzimy, że Prawo i Sprawiedliwość uważa, że już rządzi, że już wygrało wybory, dzieli się władzą i zaczyna rozliczać - mówiła Barbara Nowacka. - Szkoda tylko, że nie spojrzą na to, jak sami głosowali w sprawach społecznych i jak mówią o rzeczach, które są w Sejmie od dawna, a nie chcieli ich przegłosować. Chociażby projekt złożony przez lewicę dotyczący emerytur czy minimalnej stawki godzinowej.

  Elbląg, Spotkanie na Starym Rynku
Spotkanie na Starym Rynku (fot. AD)

Słowa krytyki padły też pod adresem PO: - Z drugiej strony mamy rozpadającą się Platformę Obywatelską, która po 8 latach rządów zmęczyła już wszystkich, rozczarowała swoich wyborców, a innych przekonała, że po prostu nie umie zarządzać - mówiła liderka Zjednoczonej Lewicy i zachwalała program swojej formacji: - Macie szansę zagłosować na kogoś, kto zadba o politykę społeczną, emerytalną, o dobrą edukację, innowacyjną gospodarkę, miejsca pracy, bo wiemy, jak to zrobić.
       - Jeśli obawiacie się, że PiS może dokonać zamachu na prawa kobiet, prawa człowieka, na wolności obywatelskie to Platforma Obywatelska nie zatrzyma tych procesów - ostrzegała. - Posłowie PO, a dziś kandydaci, już dogadują się, a wszyscy wiemy, że przynajmniej 1/3 z nich to konserwatywne skrzydło, które lada chwila przejdzie do PiS. I tak głosowali z nimi ramię w ramię. PO przestaje istnieć - podsumowała.
       Jednocześnie dodała, że Zjednoczona Lewica jest otwarta na dialog z również lewicową partią Razem, która do wyborów idzie osobno.
       - Mają trochę inny elektorat, dużo bardziej radykalne poglądy, ale my jesteśmy otwarci na dialog - mówiła Barbara Nowacka. - Co prawda, teraz nie jesteśmy razem, ale prędzej czy później przyłączą się do nas - zakończyła.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Kobieto, wystarczy już wczorajsze wystąpienie, Jesteś tak męcząca, że ręce opadają.
 • zmiany, reformy. .. .. a na listach wyborczych lewicy w Elblągu od lat te same twarze; oni mają spowodować to uzdrowienie? przykro mi, ale nie wierzę
 • Wczoraj fakt, fatalne wystapienie, mowila wyuczone formulki jak syntezator mowy IVONA, patrzyla gdzies - nie do kamery. Moze to byc gwozdz do trumny lewicy.
 • gwoździem do trumny lewicy nie jest wczorajsze wystąpienie Barbary Nowackiej tylko wystawienie na listach Zjednoczonej Lewicy Władysława Mańkuta. W czasie wyborów trzeba ostatecznie pogrzebać komunę i poczekać aż na jej mogile wyrośnie soczysta zielona trawa. Hero (Heronim Zabiełlo)
 • Nowacka pełni funkcję kanclerza w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, gdzie rektorem jest jej ojciec. W szkole tej zatrudniony jest również jej partner. Na pytanie, ile zarabia odpowiedziała ona, że mniej więcej tyle co posłanka. Dziennikarz stwierdził, że jest to w takim razie kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, a pensję wypłaca jej szkoła wyższa, której właścicielem jest przecież jej ojciec. Nowacka stwierdziła jednak, że:- Ojciec jest rektorem, a właścicielem jest fundacja. Tyle, że prezesem tej fundacji jest właśnie jej ojciec, a ona sama, razem ze swoim partnerem i siostrą są jej wiceprezesami. :-) Lewaczka, socjalistka :-)
 • a ja głosuję na Zl, bo uważam, że socjaldemokracja to najlepszy z możliwych systemów politycznych
 • Wolę jużtego rudego z partii RAZEM
 • Pierwsze co zrobila ta SOCJALdemokracja jak wygrala miazdzaco w 2001 to dopier. .. la studentom, zabrala ulgi na PKP.
 • Męczennikiem to jest waćpan
 • Tragedia Lewicy - Mańkut , Miller , Czarzasty, Senyszyn, itd. Ich czas minął a Lewicę ciągną tylko na dno i do puki oni będą na listach to Lewica będzie umietała.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  piekarczykpan(2015-10-21)
 • Wczoraj się nie udało to przyjechała Nas ogłupiać do Elbląga. Kury szczać prowadzać jak to powiedział słynny Polak.
 • Widać jak PO i Kopacz traktuje elblążan. Dzisiaj była w Nidzicy, Ostródzie i wieczorem jedzie do Gdańska, ale do Elbląga ciężko było jej przyjechać. Lewica nie moja bajka Tym bardziej, że po wyborach znowu mają się rozmielić na SLD i Palikota. Głosujcie na kogokolwiek z prawicy
Reklama