UWAGA!

Z nimi dobrze się rozgrzejesz!

 Z nimi dobrze się rozgrzejesz!

Kominek akumulacyjny bądź ciepły kominek to nazwa tego samego systemu grzewczego. Idea jego funkcjonowania to kumulowanie energii w masach ceramicznych i powolne jej oddawanie do pomieszczenia budynku. Kominki i piece akumulacyjne mają mnóstwo zalet, a doskonale znają je ci, którzy od lat zajmują się ciepłem. Kominki Dominik Kurcwald to rodzinna firma, w której wiedza o piecach przechodzi z pokolenia na pokolenie. Zobacz więcej zdjęć. 

Piece i kominki akumulacyjne cechuje długotrwały efekt cieplny, równomierna moc, wysoka wydajność i ekologiczne spalanie. Oddawanie ciepła trwa wiele godzin, do zapewnienia jego ciągłości wystarczy dwu- albo trzykrotne uzupełnienie wsadu drewna. Ponadto ciepło, które zwykle bezużytecznie uchodzi do komina, jest odzyskiwane. Dzięki temu kominki i piece akumulacyjne zapewniają komfortowy rozkład temperatury na wiele godzin.
       Użytkownicy kominków bardzo często ograniczają dopływ powietrza do paleniska, by wydłużyć czas spalania. To niekorzystne działanie, które sprawia, że drewno spala się niecałkowicie. Gazy zawarte w drewnie, które stanowią 40 proc. energii uchodzą do komina, cząstki sadzy i substancje smoliste odkładają się na szybie, na wkładzie oraz w kanale dymowym.
      
       Jak temu zapobiec? Wystarczy zastosować wymienniki cieplne odbierające ciepło ze spalin, czyli np. krążki akumulacyjne, moduły, kanały akumulujące ciepło, zabudowy szamotowe czy zbiorniki buforowe w kominkach z płaszczem wodnym. Wszystkie te elementy znajdziecie w sklepie Kominki Dominik Kurcwald.

 


       A może piec kaflowy? W sklepie Kominki Dominik Kurcwald znajdziesz wszystkie potrzebne informacje na ten temat. Jakość materiałów i wykonania gwarantuje 20 lat doświadczenia na rynku, a także współpraca ze sprawdzonymi firmami z branży. Sklep oferuje również piece wolnostojące, popularnie nazywane "kozami". Ich żeliwna, stalowa, bądź kaflowa stylowa konstrukcja sprawia, że mogą stać się ważną ozdobą wnętrza. a przy tym naprawdę solidnie grzeją. Nie wymagają przy tym przebudowy pomieszczenia – wystarczy podłączyć je do przewodu kominowego. Ci, którzy marzą o tym, by w domu ogień był obecny mogą sięgnąć po biokominki, które sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie można zainstalować klasycznej instalacji kominowej. 
       W ofercie sklepu znajdują się również wszystkie niezbędne materiały do instalacji pieca lub kominka, jak rury, materiały izolacyjne, kratki ozdobne itp. a także zewnętrzne kominy izolowane. 
      
       Firma oferuje również usługę wizualizacji obudowy kominka, dzięki temu możesz sprawdzić, jak będzie wyglądał Twój wymarzony kominek, jeszcze zanim stanie się rzeczywistością.
      
      
      

Więcej informacji na stronie www.kominki.elblag.com.pl
      
       Kominki Dominik Kurcwald
       ul. Szarych Szeregów 2 C
       Tel: 664 197 627
       55 235 75 47
      
       Godziny otwarcia:
      

       Od poniedziałku do piątku
       Od godz. 9 do 17
      
       Sobota:
       Od godz. 9 do 13 
      
      
-----------Reklama--------

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie