UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Z Sejmiku do CSE Światowid

 
Elbląg, Grażyna Kluge
Grażyna Kluge (fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

Grażyna Kluge, wiceprzewodnicząca Sejmiku Wojewódzkiego, rozpoczęła pracę w... Centrum Spotkań Europejskich Światowid, które podlega zarządowi województwa. Nie sprawuje funkcji kierowniczej, bo przepisy na to nie pozwalają. Została specjalistą w projekcie unijnym, realizowanym przez Światowid.

Grażyna Kluge osiągnęła najlepszy wynik w ubiegłorocznych wyborach samorządowych spośród wszystkich kandydatów startujących do Sejmiku z okręgu elbląskiego. Zdobyła na liście Koalicji Obywatelskiej ponad 14 tysięcy głosów. Wygrana w wyborach zaowocowała stanowiskiem wiceprzewodniczącej Sejmiku, ale też oznaczała, że Grażyna Kluge, przyjmując mandat radnej, nie mogła już pełnić funkcji dyrektora elbląskiego Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego, bo ustawa o samorządzie zabrania łączyć funkcji radnej ze stanowiskiem kierowniczym w samorządzie. Dlatego też za zgodą pracodawcy wzięła urlop bezpłatny.
       W ostatnich dniach okazało się jednak, że znalazła inną pracę w samorządzie. Od 1 lipca zajmuje stanowisko specjalisty w projekcie unijnym, realizowanym przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid, który jest jednostką organizacyjną województwa warmińsko-mazurskiego i podlega marszałkowi, podobnie jak biuro regionalne.
       - Grażyna Kluge pracuje u nas na pół etatu i to na czas określony, potrzebny do realizacji projektu. Zajęła stanowisko, które wpisane było w realizowany przez nas projekt rozbudowy CSE Światowid – powiedział nam Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid, który jest partyjnym kolegą Grażyny Kluge. Zaznaczył jednocześnie, że nie musiał ogłaszać konkursu na to stanowisko i że w tej sprawie nie ma konfliktu z przepisami ustawy o samorządzie.
       Jak przyznała nam Grażyna Kluge, w projekcie realizowanym przez CSE Światowid, ma uczestniczyć do maja przyszłego roku. Zajmuje się sprawami związanymi z turystyką kulturową, to między innymi tę dziedzinę w najbliższym czasie Światowid chce promować wśród mieszkańców regionu. A nawet przejąć w zarządzanie od Wód Polskich w imieniu samorządu województwa Izbę Pamięci Kanału Elbląskiego w Buczyńcu.
       Przypomnijmy, że Grażyna Kluge pełniła wiele ważnych funkcji w samorządzie i administracji rządowej. Była m.in. wicewojewodą warmińsko-mazurskim, wiceprezydentem Elbląga, dyrektorem elbląskiej delegatury Kuratorium Oświaty, a w ostatnim czasie dyrektorem elbląskiego Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego. 
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama