UWAGA!

Z urzędu znikną fiszki

Do końca października w Urzędzie Miejskim zakończy się montaż i uruchomienie elektronicznych tablic informacyjnych. Trzy tablice zawisły w holu UM w pobliżu sali sesyjnej, czwarty ekran o przekątnej 55” znajduje się na parterze.

Trzy niewielkie wyświetlacze, pełniące rolę e-wokandy, znajdują się przy salach 300, 300A i 301 (sala sesyjna). W dwóch pierwszych salach odbywają się różnego rodzaju spotkania, konferencje, posiedzenia komisji – np. mieszkaniowej, czy komisji stałych Rady Miejskiej. Dotychczas o odbywającym się aktualnie spotkaniu informowały kartki przyklejone na drzwi. Teraz informacje o spotkaniach będą wyświetlane na zamontowanych ekranach. Dodatkowo na ekranie przy sali sesyjnej będzie można wyświetlać np. harmonogram sesji, czy projekty uchwał, nad którymi głosują radni.
       W holu na parterze zawisł na ścianie 55” ekran dotykowy, który będzie pełnił rolę tablicy informacyjnej. Z czasem zastąpi on mało estetyczne i mało czytelne papierowe fiszki wywieszane w gablotach informacyjnych. Na e-tablicy znajdą się więc m.in. informacje dotyczące zamówień publicznych, czy sprzedaży nieruchomości. Wszystkie dokumenty będą opatrzone kodem QR (to ułatwi przeglądanie ogłoszeń posiadaczom smartfonów).
       Dzięki tym ekranom urząd zaoszczędzi na papierze, czasie – informacje będą wprowadzane przez internet - a mieszkańcy, którzy chcą wziąć udział w jakimś spotkaniu, bez trudu trafią do odpowiedniej sali. Wcześniej zdarzało się również, że niektóre informacje… znikały z gablot ogłoszeniowych, bo niektórzy zapominali je odwiesić na miejsce. Oczywiście tradycyjna tablica ogłoszeń nie zniknie z dnia na dzień. Nawet osoby starsze lub na co dzień nie korzystające z internetu, nie powinny mieć problemu z korzystaniem z elektronicznej tablicy, ponieważ jej obsługa jest bardzo czytelna i intuicyjna. System będzie też na bieżąco doskonalony i dostosowywany do potrzeb i uwag zgłaszanych przez mieszkańców. W przypadku trudności ze znalezieniem informacji o pomoc będzie można zwrócić się do pracowników punktu obsługi UM.
      
       Koszt zakupu czterech wyświetlaczy wraz z montażem i oprogramowaniem wyniósł niecałe 33 tys. złotych. Z podobnych systemów korzysta już od lat wiele samorządów w Polsce.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A problem wciąż istnieje. Jaki?Niewidomy sam nie pójdzie załatwić sprawy, bi na drzwiach urzędu, poszczególnych wydziałów wciąż nie ma tabliczek w języku braila.
  • "niecałe 33 tys. złotych" płaconych przez podatników, a nie obskuranckich urzędasów. .. .. brawo panie wilk. .. .
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    dxcfhxgvj(2013-10-23)
Reklama