UWAGA!

Za co te nagrody?

 
Elbląg, Uczniowie na dwa miesiace pożegnali szkołę. Niektórzy tylko ze świadectwem, inni z nagrodami
Uczniowie na dwa miesiace pożegnali szkołę. Niektórzy tylko ze świadectwem, inni z nagrodami (fot. AD)

- Na zakończeniu roku szkolnego, jak wiadomo, przyznawane są nagrody za wyniki w nauce. W tym roku w I LO nagrody zostały wręczone uczniom, niestety, nie za wyniki, a za wpłaty na komitet rodzicielski – żali się nasza Czytelniczka. - To opłata nieobowiązkowa, którą uiszczam w miarę moich możliwości finansowych. W efekcie moje dziecko ze średnią ocen 5,3 nagrody nie otrzymało. Dyrekcja szkoły twierdzi, że za podział funduszy odpowiada Rada Rodziców, ta zaś, że sprawy nie zna, ale zachęca do rozmowy.

Uczniowie, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, na zakończenie roku szkolnego, oprócz świadectwa, mogą liczyć na nagrodę rzeczową. Tak jest od lat. Kiedyś były to książki, dziś np. bony do Empiku. Jak się okazuje jednak, czasem o przyznaniu upominku nie decydują osiągnięcia naukowe. Napisała do nas rozżalona matka jednego z uczniów I LO w Elblągu.
       - W tym roku nagrody zostały wręczone uczniom, niestety, nie za wyniki, a za wpłaty – twierdzi kobieta. - Od wielu lat komitet rodzicielski jest wpłatą nieobowiązkową. Jednak co roku uiszczam ją w miarę moich możliwości finansowych. W tym roku na komitet przeznaczyłam ok. 50zł i moje dziecko ze średnią 5,3 nie otrzymało nagrody w postaci bonu do Empiku na kwotę 50zł. Otrzymali je tylko ci uczniowie, którzy mieli opłacony cały komitet w wysokości 150 zł.
       Dyrekcja I LO twierdzi, że szkoła nie ma nic wspólnego z przyznawaniem nagród za dobre wyniki w nauce.
       - Odpowiadamy tylko za świadectwo. Nagrody natomiast są kupowane z pieniędzy komitetu rodzicielskiego, którym zarządza Rada Rodziców – wyjaśnia Zofia Ostrówka, dyrektor I LO w Elblągu.
       Na nasze pytania Rada Rodziców odpowiedziała krótko: sprawy nie zna, ale chce wyjaśnić zaistniałe zdarzenie i w tym celu zachęca rozżalonego rodzica do spotkania z dyrekcją, wychowawcą i przedstawicielem Rady.
       Może warto porozmawiać, by w przyszłości nie dochodziło do sytuacji, w których głównym poszkodowany jest uczeń?
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Niestety, hajs musi się zgadzać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  2
  kasaki(2014-07-04)
 • No a za jakie pieniądze mają to kupić? Z własnych kieszeni mają dawać nauczyciele, czy jak?
 • Mój mąż jest wychowawcą. Wiedział, ze kilku uczniów z bardzo dobra średnią, własnie z tgo powodu książki nie dostanie, więc kupił im je z własnej kieszeni. Oczywiście oni o tym nie wiedzą. Ale on jest nauczycielem z prawdziwą miłością do dzieci.
 • Szkolnictwo w Polsce, szczególnie wyższe, już od dawna dużo bardziej przypomina biznes niż kształcenie. Kto ma kasę dostanie papierek, praktycznie bezwarunkowo. Dzięki temu mamy najwięcej absolwentów w Europie - tyle że najgorszych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  7
  Jonas(2014-07-04)
 • Żałosne zachowanie szkoły i rady, wstyd!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  42
  11
  redrum(2014-07-04)
 • Hmmm. ciekawe to nawet za średnią 2.0 można dostać nagrodę. To ja bym w końcu nie była czarną owcą w rodzinie :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  7
  Mieszkanka123(2014-07-04)
 • Hahaha, te nagrody sponsoruje Rada rodziców a nie SZKOŁA. .. Ja płace a ty masz ksero, mazaki sraki itp. Nie będziesz jeszcze nagrody dostawała jak i tak cie sponsoruje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  10
  haahaaa(2014-07-04)
 • Hahahah. Nie płacisz na rade rodziców a dziecko ma ksero (karty pracy, spr), mazaki, kredy itp. .. Jeszcze jesteś na tyle bezczelna, że wymagasz aby inni rodzice zasponsorowali twojemu dziecku nagrodę. HAHAHAHAH
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  13
  pomyśl!(2014-07-04)
 • Lament rozżalonej matki. .Serdecznie gratuluje Pani dziecku średniej 5,3!!! To super osiągniecie ale jeżeli jest jak jest i nagrody przyznaje sie za wpłaty to lepiej jakby Pani kupiła dziecku sama książkę za 50zl bo 50 Pani daje i za tyle jest książka a rada zbiera 150 i kupuje za 50.. Nauczycielem matematyki nie jestem ale 3> 1 heheheheh
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  9
  Nauczyciel1234(2014-07-04)
 • Skoro nagrody są kupowane z pieniędzy komitetu rodzicielskiego, którym zarządza Rada Rodziców, to w czym problem? Nie płaciłaś pełnej składki, to dziecko nie otrzymało nagrody. Niektórzy naprawdę są wyjątkowo bezczelni i roszczeniowo nastawieni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  16
  Zosienka(2014-07-04)
 • Systematycznie co roku wpłacałam pewną kwotę na komitet rodzicielski. Ten rok szkolny jest ostatnim rokiem, kiedy zrobiłam ten błąd. Powód - doszłam, zbyt późno, do wniosku, że po co mam płacić kasę na OBCE dzieciaki, skoro rodzice prymusów nie uiszczają nawet drobnej kwoty na ten cel. Jedna z matek tych dobrych uczniów śmiała się wręcz z takich naiwnych rodziców jak JA. Oczywiście mógł to być wyjątek, ale tylko taka sytuacja potwierdza regułę. Większość dzieci, których rodzice sumiennie regulują wpłaty nigdy nic od szkoły nie otrzyma, być może z takiego założenia wyszło I LO i chciało nagrodzić tych, którzy naiwnie zapłacili komitet. A tak na marginesie, wiem co piszę. .. .jestem członkiem Rady Rodziców i to też ostatni raz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  0
  Oburzona!(2014-07-04)
 • No co za super szkoła!!! wszyscy tam jak muchy lgną, a szkoła po prostu żałosna. z gimnazjum włącznie. wyniki są okupione tysiącami wydanymi na korki, bo po prostu inaczej nie nauczą się niczego. hmm jeśli dobrze pamiętam w ubiegłym roku jeszcze większy tam skandal był, ale co tam niech się martwią inni co za dużo kasy mają; )
Reklama