UWAGA!

Za dwa dni będziemy mądrzejsi

 Elbląg, Czy Paweł Kowszyński strzeli bramkę politycznym przeciwnikom? O tym przekonamy się już w niedzielę
Czy Paweł Kowszyński strzeli bramkę politycznym przeciwnikom? O tym przekonamy się już w niedzielę (fot. AD)

Wydaje mi się, że Elbląg będzie ważnym punktem zwrotnym w polskiej demokracji, wszyscy czują, że ta burza, która się nad miastem pojawi przejdzie również przez polską politykę – mówił Jacek Kurski, który dziś (21 czerwca) wraz z Tadeuszem Cymańskim pojawili się na podsumowaniu kampanii wyborczej Solidarnej Polski w Elblągu.

Polityczny strzał do bramki
       Cała Polska relacjonuje kampanię wyborczą w Elblągu, który przeżywa istny najazd polityków oraz liderów partii. Dziś (21 czerwca) swoje działania podsumowała Solidarna Polska, która z dziennikarzami spotkała się na boisku przy stadionie na Agrykola. 
       – Solidarna Polska postawiła na kampanię bezpośrednią, spotkania z mieszkańcami. Z przykrością obserwujemy, że inne komitety wyborcze wystawiają kandydatów, którzy zostali odwołani w niedawnym referendum. Jesteśmy przekonani, że Solidarna Polska strzeliła tym wszystkim komitetom bramkę – mówił Patryk Jaki, poseł oraz rzecznik SP.
       – To, co dzisiaj mówi Donald Tusk to szczyty hipokryzji. Sześć lat temu obiecywał Polakom złote góry, kolejną Irlandię, że wszystkim będzie żyło się lepiej. Obecnie lepiej żyje się działaczom Platformy. Sprawdziliśmy, że kandydatka na prezydenta Elbląga, pani Elżbieta Gelert jako dyrektor szpitala w ciągu roku zarabia prawie 200 tys. zł, będąc dodatkowo posłem. Dlatego nie jest posłem zawodowym,a społecznym – mówił Paweł Kowszyński, kandydat Solidarnej Polski na prezydenta Elbląga. – Ze służby zdrowia ma więcej środków, niż miałaby w służbie publicznej. Podnoszone są czynsze, podnoszone są opłaty, wzrasta cena komunikacji miejskiej, obywatelom jest coraz gorzej. Z tym trzeba skończyć.
       Dziś (21 czerwca) jest ostatni dzień, kiedy Solidarna Polska odwiedza mieszkańców.
       – Łącznie byliśmy w ok. 6-7 tys. mieszkaniach w Elblągu. Próbowaliśmy je odwiedzać od godz. 15 do 20. To były krótkie wizyty, intensywne rozmowy, ludzie bardzo miło nas przyjmowali, byłem zapraszany na kawę czy herbatę – mówił Paweł Kowszyński i jednocześnie przeprosił, że nie był w stanie dotrzeć do wszystkich.
       Mieszkańców odwiedzał nie tylko on, ale i kandydaci na radnych, a także liderzy partii – Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski oraz Tadeusz Cymański.
       – Byłem w 600 mieszkaniach w Elblągu. Jestem pod wrażeniem, spodziewałem się że będzie gorzej. Dla wielu osób było to niezwykłe, że osoba znana z telewizji puka do ich drzwi. Reakcje w olbrzymiej większości były przyjazne albo neutralne, może w dwóch- trzech procentach były one nieprzyjazne – dodał Jacek Kurski.
       – Solidarna Polska porządnie przepracowała okres kampanii wyborczej. Paweł Kowszyński pracował po 14-16 godzin, a co najważniejsze nie ma stosunku lekceważącego do mieszkańców Elbląga, tak jak dwie największe partie. Premier Donald Tusk potraktował Elbląg jak piąte koło u wozu, które można odłożyć na sam koniec. Okazuje się, że również ważni posłowi największej partii opozycyjnej chodzą pijani po Elblągu, co jest brakiem szacunku do mieszkańców. – wyjaśniał Patryk Jaki. – Solidarna Polska potraktowała elblążan podmiotowo, od ponad miesiąca stawialiśmy na rozmowy, spotkania bezpośrednie z ludźmi. Mamy nadzieję, że to przyniesie skutek.
       I dodał, że według ostatnich sondaży Paweł Kowszyński ma szansę wejść do drugiej tury.

  Elbląg, Pawła Kowszyńskiego wspierają liderzy jego partii
Pawła Kowszyńskiego wspierają liderzy jego partii (fot. AD)


      
       Byłby przekop gdyby nie garsonki?
       – Dzisiejsze media przyniosły jeszcze jedną bulwersującą informację związaną z Donaldem Tuskiem i finansowaniem partii politycznych, okazało się, że nie tylko garnitury pana premiera są kupowane z subwencji partyjnych, ale także garsonki małżonki pana premiera. Pokazuje to, że puściły już wszystkie hamulce, jeśli chodzi o dostęp do partyjnych subwencji budżetowych – mówił Jacej Kurski. – Policzyliśmy, że gdyby PiS i Platoforma subwencje z ostatnich siedmiu lat, które dostają i wydają na garsonki, klubu nocne, pijaństwo przeznaczyły na przekop Mierzei to on byłby już zrobiony. Te kilkaset milionów złotych, które skonsumowała Platoforma i PiS wystarczyłyby na sfinansowanie przekopu przez Mierzeję Wiślaną i odblokowanie portu elbląskiego.
      
       To byłby heroizm

       – To chyba reakcja na coś dramatycznego – mówił Tadeusz Cymański, który odniósł się do dzisiejszej wizyty premiera w Elblągu. – To jest trudne, ale trzeba wyjść do ludzi. Problemów jest naprawdę dużo, ludzie są już bardzo zniechęceni, doświadczyłem tego na własnej skórze. Mówiono "Panie pośle, ja już nikomu nie wierzę, wybaczy Pan, lubię Pana, ale już przestańcie". Nie możemy udawać, że tego nie ma. Elbląg jest doskonałym probierzem nie tylko walki politycznej, ale można tutaj zobaczyć wiele problemów – kryzys dostępu do morza, utrata znaczenia miast, problemy młodych ludzi, duża emigracja, tu jak w pigułce widać to wszystko. To nie byłaby odwaga gdyby premier poszedł do domów w Elblągu. To byłby heroizm – dodał Cymański.
      
       Elbląg wektorem zmian

       – Wydaje mi się, że Elbląg będzie ważnym punktem zwrotnym w polskiej demokracji, wszyscy czują, że ta burza, która się nad miastem pojawi przejdzie również przez polską politykę. Elbląg wyznaczy nowe wektory. Za dwa dni będziemy madrzejsi i ta praca, którą wykonał Paweł wyznaczy nowe standardy w polskiej polityce – podsumował Jacek Kurski.
      
      

mw

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Panom Kurskiemu i Cymańskiemu doradzamy przekopanie ogródków przydomowych, a jeśli to nie zaspokoi ich zapędów kopaczy to pod lasem jest jeszcze hektar do przekopania. Szacunki kosztowe obydwu panów w odniesieniu do przekopu są bardzo trafne. Gdyby pan Kurski zapłacił jeszcze kilka mandatów za przekraczanie prędkości to wystarczyłoby na infrastrukturę kolejową i drogową dla portu. Dodam, że w Elblągu nie ma lotniska i to duże niedopatrzenie. Elblążanie muszą się fatygować do Gdańska, a na niektóre loty to do Warszawy albo i do Poznania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  8
  GłębokaMyśl(2013-06-21)
 • Tylko ja myślę, że wbrew deklaracjom, za dwa dni Jacek Kurski i Tadeusz Cymański jednak nie będą mądrzejsi
 • To jest tekst dla idiotów ? Może tak imię i nazwisko autora warto podać, ciekaw jestem cóż to za geniusz na pisał te populistyczne hasła?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  5
  WyborcaŚwiadomy(2013-06-21)
 • Co to jest kryzys dostępu do morza? Jeśli pani Gelert zarabia około 200 tys. to znaczy 230,czy 170 ? Mam wrażenie, że lekarz na stanowisku ordynatora nie musi się czuć przy pani Gelert jak ubogi krewny. A ile zarabia za swoją ciężką, znojną robotę pan Kurski i pan Cymański? Za co odpowiadają i kto z ich trudu czerpie jakiś pożytek? Pomijam datki pana Kurskiego do budżetu związane z mandatami za przekraczanie prędkości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  6
  GłębokaMyśl(2013-06-21)
 • Solidarni między Sobą też chcecie nas ograć jak PO?
 • Nie wierzcie nikomu z PO PiS PSL SLD SP PJN. .. ci goście dostają rozkazy prosto z "Bilderberg meeting" i są pieskami na łańcuchach korporacji. Metoda liczenia głosów w Polsce (tak, ku zapewne waszemu zaskoczeniu, jest coś takiego) - metoda d'Hondta - matematycznie promuje tylko duże partie. Innymi słowy - z grubsza ma być jak jest, i wiele się nie zmieni. Każda partia, która NIC NIE MÓWI o demokracji bezpośredniej / uczestniczącej, Jednomandatowych Okręgach Wyborczych - to partia populistyczna, której zależy tylko na utrzymaniu się u/przy władzy (obojętnie - jako rządzący czy opozycja - w następnej kadencji zamienią się miejscami i dalej będą się bawić naszym kosztem) - te populistyczne partie, to wszystkie obecnie liczące się na polskiej scene politycznej. Popatrzcie sobie na USTAWY, które przeszły głosowane przez obojętnie jaką partię (Traktat Lizboński, ACTA, GMO. .) - każda partia głosuje na co trzeba, kiedy trzeba - bez względu na literki i kolorki w ich logach. Trzeba być półgłówkiem, żeby wierzyć w takie tanie spektakle. .. im prędzej wyłączycie mass-media, tym lepiej dla was. Szukajcie wolnych, niezależnych, oddolnych mediów (wolne media, indymedia, niezależnatelewizja. pl itd. itp. ) Kropka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  5
  AspartamE951(2013-06-21)
 • dziekuję Panie Pawle że odwiedził mnie Pan i obudził z tego snu PO-PIS, przekonał Pan wielu, a ja i moja rodzina zagłosujemy na Pana, tylko Pan ze swoimi radnymi wyszedł do ludzi; o reszcie szkoda gadać i nie warto sobie głowy zawracać/ no moze kilku wartosciowych, ale mało wyraznych postaci/; gratuluję Super kampania; głos na Solidarna Polskę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  pełenoptymizmu(2013-06-21)
 • Przecież to są wypowiedzi tych ludzi, a że populistyczne? No skoro tak mówili. ..
 • Z tymi biletami to chyba kit?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  michael5(2013-06-21)
 • Z tymi biletami to chyba kit????? Chciałbym dożyć tych czasów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  michael5(2013-06-21)
 • Stawka w tych wyborach była bardzo wyska -Elbląg wciąż nie schodzi z mass-mediów. Wynik tych wyborów to "dostrojenie" społeczeństwa do kolejnego programu HIPNOZY. Elblążanie -"wybraliście" bardzo dobrze. Te same twarze, na które tak narzekaliście ostatnimi laty, będą dalej troskliwie dbać o Wasze dobro. Zajmą się profesjonalnie i na najwyższym poziomie Waszym nieszczęściem i problemami. Zaufajcie im ponownie. Drobne roszady partyjne -które były konieczne do skorygowania rosnącego społecznego niezadowolenia- sprawią, że miasto Elbląg (jak zawsze) zacznie dynamicznie się rozwijać. Gratulujemy Wam trafnego wyboru. To dzięki Waszym głosom, Waszej ofiarności i Waszemu zaangażowaniu w podtrzymanie "status quo" naszego stabilnego systemu partyjnego, nasz wspaniały Kraj będzie mógł odetchnąć z ulgą, i spokojnie przygotować się do kolejnych wielkich wyzwań. Kolejnych wirtualnych kontrolowanych kryzysów, kolejnych wizualizowanych przed Wami problemów. Dzięki Wam, drodzy Elblążanie, znowu będziemy mogli karmić społeczeństwo statystykami, prostymi wskaźnikami ekonomicznymi - by tłumaczyć mu sens życia. Elblążanie - jesteście wspaniali - zdaliście Wasz egzamin z korporatokracji na piątkę! Nawet nie trzeba było znacząco korygować wyników komisji wybiórczych. Wiedzcie jedno - Klub Bilderberg jest z Was naprawdę dumny. Wyniki "Waszych" wyborów zostaną wpisane złotymi zgłoskami w nową historię osiągnięć masowej socjotechniki. Tak trzymać mieszkańcy Elbląga! Serdecznie Wam dziękujemy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  MinisterstwoPropagandy(2013-06-24)
 • Kurski weź już tu nie przyjeżdżaj
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ssss..czyliidżSobie(2013-06-25)
Reklama