UWAGA!

Za mundurem smocze łodzie sznurem

  Elbląg, W zawodach mimo deszczu wzięło udział 14 ekip (fot, Michał Skroboszewski)
W zawodach mimo deszczu wzięło udział 14 ekip (fot, Michał Skroboszewski)

Żołnierze z 16. Batalionu Dowodzenia z Elbląga okazali się najlepsi w wyścigach smoczych łodzi. W finale pokonali osadę Komendy Miejskiej Policji. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja GE Power. Osady musiały ścigać się w bardzo trudnych warunkach, mimo to na starcie stawiło się aż 14 ekip. Zobacz fotoreportaż.

- Czeka nas trudne zadanie. Z roku na rok jest ciężej, bo wszyscy nastawiają się, żeby nas pokonać – mówił po kolejnym wygranym wyścigu eliminacyjnym Łukasz Korzeniewski, jeden z reprezentantów Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
       Miał rację. W finale wyścigów smoczych łodzi elbląscy policjanci, którzy szli przez eliminacje jak burza (osiągnęli najlepszy czas 59 sekund na dystansie 200 m), zmierzyli się z reprezentacją 16. Batalionu Dowodzenia z Elbląga. Wyścig był tak emocjonujący, że jedna z osad zgubiła po drodze wiosło. Na mecie szybsi byli żołnierze.
       - Faworyci są tylko na starcie, meta wszystko weryfikuje. Postawiliśmy policji wysoko poprzeczkę i jesteśmy bardzo zadowoleni, że wygraliśmy. Wysiłek, który włożyliśmy przygotowując się do tych zawodów, opłacił się - mówi młodszy chorąży Bartłomiej Zalewski. - Nie ma w Elblągu smoczych łodzi, na których można potrenować przed zawodami, ale są siłownie i inne sporty, które poprawiają wydolność fizyczną – zdradził tajemnicę sukcesu swojej osady.
       Trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja GE Power, która przygotowała z okazji wyścigów specjalne nakrycia głowy i brody wikingów, a czwarte Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu. W zawodach wzięło udział w sumie 14 ekip, które nie przestraszyły się trudnych warunków atmosferycznych – silnego wiatru i ciągle padającego deszczu.
       - Było świetnie, siła jest w nas i to się liczy. To jest dla wszystkich zabawa i nawet przegrana tego nie popsuje – mówił po jednym z wygranych wyścigów Lucjan Chrząstowski z drużyny EL Aktywni, która zajęła siódme miejsce.
       Swoją reprezentację złożoną m.in. z Czytelników zgłosiła także nasza redakcja. W pierwszym pojedynku o trzy sekundy przegraliśmy z ekipą Hotelu Elbląg, w repasażu niestety ulegliśmy osadzie Salonu Optycznego Oko w Oko i musieliśmy zadowolić się 14. miejscem. Obiecujemy poprawę za rok, szczególnie naszemu sternikowi, który po ostatnim wyścigu stwierdził: - Nie było źle, było tragicznie...

  Elbląg, Reprezentacja portEl.pl tuż przed startem
Reprezentacja portEl.pl tuż przed startem (fot. MS)


       - Do wyścigów smoczych łodzi zgłosiło się początkowo 16 drużyn. Dwie zrezygnowały właśnie ze względu na warunki atmosferyczne. Nasza druga impreza – międzynarodowe regaty żeglarskie które zaplanowaliśmy dzisiaj we Fromborku – nie mogą się rozpocząć właśnie ze względu na sztormową pogodę – mówił Kamil Zimnicki, wiceprezes elbląskiego oddziału PTTK, organizatora wyścigów. - Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Za rok będziemy mieli piątą edycję, więc taki mały jubileusz. Staramy się robić wszystko, aby w Elblągu smocze łodzie były na stałe, by można było takie zawody organizować przy innych okazjach, np. Dniach Elbląga. Pomysł kupna takich łodzi został zgłoszony przez Krzysztofa Jaworskiego do budżetu obywatelskiego. Zapraszamy do głosowania, by takie łodzie miasto mogło kupić.
      
       Ostateczna kolejność: 
      
1. 16. Batalion Dowodzenia, 2. Komenda Miejska Policji w Elblągu, 3. GE Power, 4. Zespół Szkół Mechanicznych, 5. PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, 6. Medos Chełmno, 7. EL Aktywni, 8. Salon Optyczny Oko w Oko, 9. Hotel Elbląg, 10. Nadleśnictwo Elbląg, 11. Areszt Śledczy, 12. Muzeum Narodowe w Gdańsku, 13. Siemens, 14. portEl.pl

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama