UWAGA!

Za serce

Tytuł Filantropów Roku 2004 otrzymali Bożenna i Bogdan Raszczykowie.

W elbląskim Teatrze Dramatycznym trwa właśnie doroczna, piąta już Gala Fundacji Elbląg, w czasie której zostaną oficjalnie ogłoszone nazwiska zwycięzców konkursu na Filantropa Roku 2004. Konkurs ma promować ludzi biznesu oraz osoby prywatne, które na co dzień wspierają potrzebujących. Na tegoroczną edycję od organizacji i instytucji pożytku publicznego wpłynęło 120 nominacji. Zwyciężyli właśnie właściciele Piekarni Raszczyk.
     - Firma państwa Raszczyków otrzymuje nominacje już od kilku lat - mówi koordynatorka konkursu, Gabriela Zimirowska. - Kapituła konkursu doceniła ich stałą, systematyczną pomoc oraz współpracę z wieloma instytucjami i organizacjami. To ludzie, którzy m.in. współfinansowali remont widowni Dużej Sceny Teatru Dramatycznego, wspierają produkcję spektakli, ale także organizacje, np. Warmińsko - Mazurski Bank Żywności.
     Filantropi Roku otrzymają statuetkę Ferdynanda, która nawiązuje do postaci XIX - wiecznego elbląskiego przemysłowca i filantropa Ferdynanda Schichaua. W poprzednich latach Ferdynanda otrzymali: koncern Alstom Power (za rok 2000), Halina Dziurdź i Marian Segeda, właściciele Piekarni Marlino, Ireneusz Ziemiński i Andrzej Szmit, szefowie Techtransu oraz właściciel firmy Pujan - Jan Puchalski. Gośćmi specjalnymi dzisiejszej gali są: Ryszard Rynkowski oraz niepełnosprawny polarnik, Jaś Mela.
     W tym roku po raz pierwszy zostanie przyznane Kryształowe Serce. Trafi ono do rąk Ryszarda Rynkowskiego, dzięki któremu Fundacja Elbląg zdobyła kilkadziesiąt tysięcy złotych.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Brawo Państwo Raszczyk !!! Pasłęk górą !!! Tak Trzymać !!!
 • Szanownym Państwu Bożennie i Bogdanowi Raszczykom serdecznie gratuluję zdobytego tytułu i życzę nie malejącego popytu na wytwarzany chleb powszedni oraz zaistnienia firmy w internecie. Pozdrawiam Państwa serdecznie PS.A Redakcji Portelu oznajmiam, że tak jak Bogusław to nie Bogumił, tak Bożenna to nie Bożena.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  egzegeta(2005-05-12)
 • Gratulacje dla Raszczyków przede wszystkim za świetne pieczywo. Ale parę słów o aukcji, która była w programie imprezy i jednocześnie ku uwadze przyszłym organizatorom takich przedsięwzięć. Po pierwsze - aukcji nie mogą prowadzić przypadkowi ludzie, nawet najbardziej zasłużeni na wszelkich innych możliwych frontach. Ktoś, kto dobrze śpiewa niekoniecznie musi potrafić licytować. Do tego trzeba mieć zupełnie inny talent. W Elblągu ma go niestety tylko Paweł Kasperczyk. Po drugie - uczestnicy aukcji. To nie mogą być przypadkowi ludzie, tylko właściciele wolnych i ciążących im środków finansowych. Byłem kiedyś na jednej aukcji zorganizowanej przez pewną szacowną instytucję, na którą zaproszono głównie nauczycieli i urzędników. Prowadzący aukcję wybitny elbląski aktor miotał sie po sali, wyciągał prawie za kołnierz tych nieszczęśników, a i tak niewiele wskórał, bo z pustego i Salomon ... I wreszcie po trzecie - dobrze jest zadbać o atrakcyjne "fanty", chociaż jeśli dwa poprzednie warunki są spełnione, to ten ostatni nie jest taki ważny. Jeśli organizator zapomina o tych trzech kardynalnych zasadach, to na sali panuje żenada, żenada i jeszcze raz żenada.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bywalec(2005-05-12)
 • do bywalca: ciekawe i trafne spostrzeżenia na temat istoty aukcji. I tylko jedno: wybitny elblaski aktor ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Żuławiak(2005-05-12)
 • hm.. też jestem bywalcem tej Gali i myślę że to dobrze że promuje się coraz to nowych ludzi, zaprasza do współpracy, sprzedaje na aukcji dzieła elblążan.. gdzie tkwi ?? błąd zastanów się poważnie..
 • Żuławiak, zapomniałem o "" :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bywalec(2005-05-12)
 • 1.Wzorem egzegety... Szanownym Państwu Bożennie i Bogdanowi Raszczykom serdecznie gratuluje rwel... 2.Dożyliśmy takich czasów, gdy można powiedzieć: JEDYNĄ interGazetElą, która źle podała imię nagrodzonej jest portEl (...olewający sprostowanie egzegety). No i po 3-cie: wśród 5 wyróżnień (też tu nie podanych) są Elbląskie Zakłady Energetyczne SA, a raczej jej 1-osobowa sp.zoo: Elektrociepłownia Elbląg, bo przeca nie wyróżniono EZE za pogadanki w podstawówkach o bezpiecznym używaniu prądu, tylko EC za sponsoring ~ www.ec.elblag.pl No to i ciepłej mi się zrobiło, że płacąc zacne rachunki jestem filantropem... jednak jak przypominam sobie ~ www.portel.pl
 • Prosimy wybaczyć - taką informację otrzymaliśmy od organizatorów gali Fundacji Elbląg jeszcze przed uroczystością (mamy nagranie). Tekst został poprawiony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Redakcja(2005-05-12)
 • rwel-u, uśmiać się można /albo płakać/ bo z nagrania wynika również, że Bożenna pisze się przez "ż" a nie "rz". Dokładnie i wyraźnie to słychać:-))pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  egzegeta(2005-05-13)
 • w ubiegłym roku piekarnia raszczyk robiła poczęstunki chlebem który im zalegał - czy to filantropia
Reklama