UWAGA!

Za tydzień już tylko cyfrowa

 
Elbląg, Za tydzień już tylko cyfrowa
fot. AD

19 marca w Elblągu, powiatach elbląskim, braniewski i część gmin powiatów ostródzkiego i lidzbarskiego zostanie wyłączony analogowy sygnał telewizji naziemnej z nadajnika w Elblągu, który zastąpiony zostanie przez lepszy, cyfrowy sygnał, z większą ofertą bezpłatnych, polskich programów telewizyjnych.

Komunikat w tej sprawie przysłał nam Wojewoda Warmińsko-Mazurski:
      
       „Szanowni Państwo,
       Od 2010 r. nadawana jest w Polsce naziemna telewizja cyfrowa w standardzie DVB-T. Aby widzowie mieli czas przełączyć się na odbiór cyfrowy, kontynuuje się jeszcze emisje analogowe, ale ich czas powoli dobiega końca.
       W dniu 19 marca 2013r. w części województwa warmińsko-mazurskiego (Elbląg, powiat elbląski, braniewski oraz część gmin powiatu ostródzkiego i lidzbarskiego) zostanie wyłączony analogowy sygnał telewizji naziemnej z nadajnika w Elblągu, który zastąpiony zostanie przez lepszy, cyfrowy sygnał, z większą ofertą bezpłatnych, polskich programów telewizyjnych.
       Dla niektórych z Państwa może to oznaczać konieczność dokupienia dekodera lub dostosowania sprzętu w inny sposób, by odbierać telewizję cyfrową. Dotyczy to przede wszystkim użytkowników, którzy korzystają z naziemnych anten telewizyjnych. Abonenci korzystający wyłącznie z satelitarnych platform cyfrowych lub kablówki nie muszą martwić się o cyfryzację, ponieważ ten proces ich nie dotyczy.
       Do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej potrzebny jest specjalny dekoder zgodny ze standardem DVB-T MPEG-4, wbudowany w telewizor lub zewnętrzny w formie przystawki podłączony do telewizora oraz tak jak dotychczas – antena naziemna.
       Zdarzają się już niestety nieuczciwi akwizytorzy i sprzedawcy, którzy namawiają do kupna odbiorników satelitarnych i podpisywania umów abonamentowych, strasząc, że są one niezbędne do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Trzeba zatem dokonywać przemyślanych zakupów w zaufanych punktach sprzedaży.
       Szczegółowe informacje o procesie cyfryzacji telewizji naziemnej można uzyskać na stronie www.cyfryzacja.gov.pl oraz dzwoniąc na bezpłatną infolinię 800 007 788. Problemy techniczne z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej można zgłaszać także do Delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Olsztynie – tel. 792 439 464 lub 622 884 953.
       Liczę, że nadchodzące zmiany nie przysporzą problemów, a wyłącznie przyjemność oglądania polskiej telewizji w dobrej jakości.
      
       Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski"
      
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • to juz abonamentu nie trzeba placic :)
 • brawo, panie wojewodo! Tak trzymać!
 • Ubóstwo i wykluczenie społeczne w Polsce przenosi sie na wykluczenie medialne !!
 • Podejrzewam że wiele osób za tydzień już nie oglądnie telewizji.
 • Dziękuję za miłą wiadomość i sposób poinformowania mnie i mojej rodziny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  teżczytam(2013-03-13)
 • chcą pozbawić mnie środków do życia a teraz telewizji, bo za co kupię dekoder, p. Boni ?
 • XIX w zbliża się wielkimi krokami, walka z wykluczeniem społecznym notuje wciąż nowe sukcesy
 • kolejny złodziejski przekręt dla kasy. Kiedyś wymyślili przestrajanie radia UKF jakby to na starych częstotliwosciach nie mogły chodzić przez 40lat, teraz wymuszaja kupienie dekoderów a to idzie w mln. zł.
 • Szkoda, że te dekodery czy telewizory z mpeg-4 za drobne można nabyć. Zmądrzał by może trochę naród odcięty od sieczki, a może nawet sięgnąłby po coś drukowanego innego niż program tv.
 • Ciekawe, dlaczego Vectra z Elbląga będzie przetwarzać sygnał cyfrowy na analogowy, w sieci telewizji kablowej? Przeszkadza im widocznie zbyt niska opłata (11,34zł. abonament miesięczny) i w ten sposób chcą zmusić biednych mieszkańców, do wykupienia o wiele droższych abonamentów. Mam nadzieję, że ten podstęp im się nie uda i wiele mieszkańców zrezygnuje z takiej "łaski " i kupi sobie zwykłą antenę i będzie odbierać TV za darmo, w o niebo lepszej jakośc, i TV cyfrową. Szkoda tylko, że zlikwidowano anteny zbiorcze na blokach. Teraz wyraznie trzeba do nich wrócić, bo zbyt dużo będzie anten na balkonach. mieszkaniec Zawady.
 • Jest 19 programów a chała jak była tak jest. Gadanie, gadanie a TVP olsztyn dno Chwalenie olsztyna, mazur a GDZIE mowa o Elblągu -CISZA.
 • A niech całkiem z piździec zlikwidują tą duracką telewizję, nie daj się narodzie ogłupiać tą papką składającą się z debilnego paplania i seriali dla idiotów !!!
Reklama