UWAGA!

Za wykroczenia stracili prawo jazdy

 
Elbląg, Za wykroczenia stracili prawo jazdy

Są efekty wdrożenia Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dwóch kierowców z Elbląga za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym, które skutkowało spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa, straciło prawo jazdy. W obu przypadkach było to potrącenie na przejściu dla pieszych.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w maju tego roku na ul. Płk Dąbka w Elblągu. Kierowca opla corsy spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zbliżając się do przejścia dla pieszych, nie zachował szczególnej ostrożności, ominął pojazd jadący w tym samym kierunku, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez przejście, w wyniku czego doszło do potrącenia pieszego.
       Drugie zdarzenie również z maja tego roku z ul. Niepodległości w Elblągu. Kierująca volkswagenem golf nie zachowała szczególnej ostrożności, zbliżając się do przejścia dla pieszych i drogi dla rowerów. Tak jak w poprzednim przypadku - ominęła pojazd, który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym, a ona najechała na kierującą rowerem.
       Policjanci obsługujący te zdarzenia zakwalifikowali je jako wykroczenia, odstąpili od nakładania mandatu karnego i po zatrzymaniu dokumentu prawo jazdy z uwagi na rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa, skierowali wnioski o ukaranie do sądu.
       W obu przypadkach Sąd Rejonowy w Elblągu uznał kierujących winnymi popełnienia zarzucanych im wykroczeń i oprócz kary grzywny orzekł środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów. Wyroki są prawomocne.
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Za potrącenie na przejściu powinno być dożywotnio odbierane prawo jazdy !!! Dobry ruch ze strony policji brawo, tak trzymać
  • w obu przypadkach nie było potrącenia a policja nie ma prawa zatrzymywać prawa jazdy za tego typu wykroczenia bo to jest w tym momencie wykonanie kary pozbawienia prawa jazdy którą może orzec jedynie Sąd. Policja może jedynie skierować sprawę o ukaranie a nie karać. Co innego gdyby to był wypadek. Działają w sposób bandycki, niezgodny z prawem. Wypowiadali się o tym karniści i inni znawcy a sprawa niedługo oprze się o Trybunał. Policja Może zatrzymać jedynie za kierowanie pod wpływem alkoholu, nic wiecej. W innych przypadkach kierować wniosek a nie egzekwować zatrzymanie. Każdemu którenmu zatrzymano w ten sposób MUSI pozwać policje i dochodzić swoich praw.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    5
    Adwokat(2014-07-08)
Reklama