UWAGA!

Za wysokie progi?

 
Elbląg, Za wysokie progi?
fot.arch. AD

Jak się okazuje niełatwo znaleźć odpowiednią osobę na to stanowisko. Nie skusiła dobra pensja ani doświadczenie, jakie można zdobyć podczas pracy u boku prezydenta. Jerzy Wilk postanowił zatem, że nie będzie szukał sekretarza miasta.

Ostatnią osobą, która pełniła tę funkcję był Jarosław Lango, który z początkiem grudnia 2011 r. został kierownikiem w Zarządzie Budynków Komunalnych. Od tego czasu cały czas istnieje wakat na to stanowisko, a cztery konkursy (trzy ogłoszone za prezydenta Nowaczyka, a jeden w grudniu ub.r.) nie przyniosły rozstrzygnięcia.
       Bo jak się okazuje trudno znaleźć taką osobę, która spełniałaby wszystkie wymagania. A są one niemałe - trzeba mieć ukończone studia prawnicze bądź administracyjne a prawo samorządowe w małym palcu, taka osoba musi znać techniki legislacji i mieć spore doświadczenie w pracy urzędniczej, a przede wszystkim musi być apolityczna i cieszyć się nieposzlakowaną opinią. Jak mówił w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej dr Stefan Płażek z Uniwersytetu Jagiellońskiego – "to taki najlepiej wyszkolony i wykształcony urzędnik, który trzyma urząd w garści". W zamian taka osoba otrzymałaby pensję w wysokości 8,6 tys. zł brutto plus dodatki specjalne i z tytułu wysługi lat.
       – Prezydent podjął decyzję, że na razie nie będzie ogłaszał konkursu na sekretarza miasta – mówi Monika Borzdyńska, rzeczniczka Jerzego Wilka i tak tłumaczy tę decyzję: – Po prostu poprzednie konkursy pokazały, że bardzo trudno jest znaleźć odpowiednią osobę na to miejsce. A chcemy, aby była to osoba, która pod każdym względem spełnia te wysokie wymogi.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No, bez przesady. Sekretarz miasta to nie kosmonauta. A uczelnia, jaką powinien kandydat na to eksponowane stanowisko skończyć, to nie musi być Sorbona, czy Oxford. Ot, wystarczy administracja. Zatem p. prezydentowi się udało i co by nie powiedzieć, ma chłopina szczęście. Bo gdyby takie same kryteria, przyjąć przy wyborze prezydenta miasta to p. Wilk byłby jeszcze daleko w lesie.
 • Dlaczego nie przyznają się od razu, że im nie zależało na znalezieniu Sekretarza? Robili wszystko ale, żeby go chyba nie znaleźć. Inne samorządu szukają na ogólnopolskiej platformie gdzie UM w Elblągu nigdy nie zamieścił informacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  5
  na.ulicy.mówią(2014-01-15)
 • Autorze Kochany, ostatnie dziesięć wierszy jest bardzo podobne do dziesięciu przedostatnich:-) Poza tym - " wakat na to stanowisko pozostawał wolny" - te wakaty to tak już mają, że pozostają wolne - a jak przestają to giną. .. i nie są już wakatami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  4
  tomkar62(2014-01-15)
 • Jak, ta informacja się do taakiego bezrobocia w Elblągu ?? A no tak, że w ' pysku ' to co niektórzy są mądrzy i na wszystkim się rzekomo znają a jak przy do weryfikacji to. .. .. dup. .?? I tak to się kręci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  MoczyMorda(2014-01-15)
 • A Czerepach z rancza? Nie zglosil sie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  wojt55(2014-01-15)
 • Osoba, co to ten " esej" powyżej płodziła, to tak mi się wydaje, że te " płodzenie" przynajmniej ze dwa razy przerywała wizytą, dajmy na to, w kiblu na jakiś dłuższych posiedzeniach. Redaktorze, przeczytaj zanim opublikujesz bo jaja tworzysz niezłe ale nie artykuł; ) Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  Elbąk(2014-01-15)
 • Widać jak działają nasze władze, wystarczyło zmienić trochę wymagania, a kandydatów byłoby więcej. .. Wymóg pracy bodajże minimum 5 lat w administracji państwowej na stanowiskach kierowniczych od razu skreślił sporo osób, które nie jednokrotnie posiadają większe doświadczenie i wiedzę nie wspominając o wykształceniu niż urzędnicy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  mechanik_amator(2014-01-15)
 • no i Wilkowyje górą nad elblaskimi wilkowyjami. .. ..
 • To gdzie szukał, chyba po znajomych :)
 • Jak sobie radzą bez sekretarza. .. .to nic na siłe, przynajmniej urząd bedzie 80.tys rocznie do przodu. ..
 • moim zdaniem problemem nie jest nie wystarczająca liczba osób spełniających postawione wymagania, lecz to że nie wielu kandydatów chce współparcować z prezydentem
 • Szkoda, że wyborcy nie ustalają swoich kryteriów na prezydenta miasta. Ciekawe czy znalazłby się w E-gu jakiś kompetentny kandydat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  wyborca(2014-01-16)
Reklama