UWAGA!

Zaatakował uczennice, szuka go policja

 Elbląg, Portret pamięciowy wykonany przez policyjnego rysownika
Portret pamięciowy wykonany przez policyjnego rysownika (fot. KMP w Elblągu)

Nieznany, młody mężczyzna od początku listopada zaatakował cztery uczennice elbląskich podstawówek. Czaił się na nie w klatkach schodowych, a gdy weszły do środka, wykorzystując moment zaskoczenia, dotykał ich miejsc intymnych. Dziewczynkom udało się wyrwać i uciec. Rodzice zawiadomili policję i prokuraturę. Trwają poszukiwania mężczyzny.

W piątek (8 listopada) elbląscy policjanci podali do publicznej wiadomości rysopis i portret pamięciowy młodego mężczyzny podejrzewanego o dokonanie przestępstw związanych z molestowaniem małoletnich. W tej sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo.
       - Mężczyzna zaatakował dziewczynki w wieku 9-13 lat – mówi Jolanta Rudzińska, zastępca Prokuratora Rejonowego w Elblągu. - Działał w biały dzień. Czaił się na swoje ofiary w klatkach schodowych, a gdy weszły do środka, dotykał ich miejsc intymnych. Dziewczynkom udało się wyrwać i uciec. O zajściu natychmiast powiadomiły rodziców, ci organa ścigania. Dotychczas zgłosiły się cztery pokrzywdzone – kontynuuje prokurator. - Na podstawie ich zeznań sporządzono portret pamięciowy napastnika. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do jego zatrzymania, liczymy także na pomoc społeczeństwa.
       - Wskazana jest czujność i ostrożność, o czym uczniów i rodziców informują nauczyciele i dyrekcje elbląskich szkół – kończy prokurator Jolanta Rudzińska.
       Za dopuszczenie się tzw. innej czynności seksualnej wobec osoby nieletniej kodeks przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama