Niedziela (niehandlowa) 19-05-2019, imieniny Piotra, Kryspina
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zabawa nie zabawki

 

Rodzice, którzy są najlepszymi obserwatorami swojego dziecka zapewne wiedzą, że zabawa musi być ciekawa i sprawiać dziecku radość, a zabawka ta w pojęciu dzisiejszego świata, ta proponowana w sklepach jest dodatkiem.

W rzeczywistości zabawka powinna być pretekstem do zabawy. Może nią być wszystko, co pobudzi wykorzysta wrodzoną ciekawość dziecka do jego rozwoju i doświadczania. Dzieci uczą się tego czego doświadczają, więc ważne, aby przebywały w bogatym poznawczo otoczeniu, którym na pewno jest ich dom, pod warunkiem, że nie ogranicza się do ich własnego pokoju.
     Wyjście poza schemat, w tym przypadku się opłaca, nie ma powodu dla którego małe dziecko nie znające jeszcze reklam i rywalizacji chciałoby posiadać lub posiadało zabawki, które dział marketingu korporacji sprzedaje nam - dorosłym. Postawmy na eko zabawki te, które mamy już w swoim mieszkaniu albo możemy własnoręcznie wykonać. Dlaczego? Istnieje wiele powodów:
     - są ekologiczne
     - są tanie
     - są kreatywne
     - są bezpieczne dla dziecka (wiemy z czego są wykonane)
     - są sensoryczne (oddziałują na zmysły)
     - rozwijają wyobraźnię, kreatywność, zaradność i logiczne myślenie
     - są twórcze
     - uwrażliwiają na bogactwo otaczającego świata
     - uczą samodzielnego myślenia.
     
     W okresie rozwoju przedszkolnego i wczesnoszkolnego najważniejszy dla dziecka jest ruch i dotyk.
     Zabawki sensomotoryczne skutecznie wspomagają rozwój, a organizowane z ich pomocą zabawy tematyczne wyrównują opóźnienia w sferze emocjonalnej i społecznej. Uczą pozytywnego wykorzystania energii dziecka, koncentrowania się na wykonywanym zadaniu, wyzwalają radość.
     Zabawa z dorosłym i z rówieśnikami jest kopalnią radosnych doznań i inspiracji. Dorosły jest inspiracją, ale to dziecko jest kluczem do własnego rozwoju.
„Podróże po Europie” to takie zajęcia które dostarczą inspiracji twojemu dziecku, proponujemy spotkanie małych podróżników w Kawiarni Wyspa Skarbów organizowane przez Przedszkole Twórczej Aktywności Muchomor w Elblągu.
     Nasze podróżowanie odbędzie się przy akompaniamencie pianina i będzie wzbogacone o „Pocztówki z Japonii”, odgłosy zwierząt, instrumenty muzyczne, obrazy, ruch, uwrażliwiają na bogactwo otaczającego świata, kształtują zmysły.
     Wstęp jest wolny! Jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczne są zapisy w Przedszkolu pod numerem 535948055
     W podróż wybieramy się w czwartek o godz. 17 na „Wyspie skarbów”.
     Będzie możliwość zrobienia pięknych pamiątkowych zdjęć pociechom w oryginalnych strojach z różnych regionów min. japońskich. Ta muzyczna „przygoda” na długo pozostanie w naszej pamięci.
     
     
Zapraszamy
     

 


     ----------- Reklama ------------

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl