UWAGA!

Zabezpieczyli alkohol i papierosy bez akcyzy

 
Elbląg, Zabezpieczyli alkohol i papierosy bez akcyzy

Wczoraj i przedwczoraj policjanci z Elbląga zwalczający przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariusze Urzędu Celnego w Elblągu zabezpieczyli w dwóch mieszkaniach na terenie Elbląga alkohol i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Do policyjnego depozytu trafiło łącznie kilka butelek plastikowych z alkoholem oraz 302 paczki papierosów różnych marek.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą dzięki uzyskanym informacjom ustalili, że na terenie Elbląga dwie kobiety mogą sprzedawać w swoim mieszkaniu alkohol i papierosy bez akcyzy. Przeszukanie pomieszczeń potwierdziło ten fakt. Wczoraj w jednym z mieszkań funkcjonariusze znaleźli alkohol w dwóch plastikowych butelkach, a przy nich lejek i pojemnik z podziałką ilości cieczy, a także 177 paczek papierosów różnych marek. W innym mieszkaniu w poniedziałek policjanci zabezpieczyli alkohol w kilku plastikowych butelkach oraz 125 paczek papierosów bez wymaganych znaków akcyzy. Papierosy w obu przypadkach zostały przekazane funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Elblągu. Sprawczyniom tj. 59-letniej Halinie C. i 55-letniej Elżbiecie S. grozi kara grzywny oraz do trzech lat więzienia a także przepadek zabezpieczonej kontrabandy.
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To wielki sukces :D Nie jest wam wstyd pisac takie rzeczy ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  dropion(2014-10-29)
 • to gdzie będziemy się teraz zaopatrywać?
 • Cały powiat to robi. Policja też.
 • Po co utrzymywać celników skoro przemyt kwitnie? Otworzyć granicę i po problemie. Wszyscy będą zadowoleni.
 • ci jacyś odrobine mądrzejsi bo Chudy i reszta ograniczonych rozumem z Olsztyna szlugi liczą na sztuki żeby był poklask medialny mimo że prawo celne mówi o dopuszczalnych dwóch paczkach fajek a nie dwudziestu czy trzydziestu papierosach.
 • wow, ostro, hot:))))) bez urazy, fajnie, że pozytywna akcja ale po co o tym pisać? Załatwcie analogicznie hurtowników albo zróbcie ogólnomiejską akcję, np w 100 mieszkaniach! Szanowna Policjo, więcej powagi albo odwagi. Pozdrawiam.
 • w systemie są wszyscy jeżdżący więc jaki problem
 • Czas na meline na kosynierow gróbasa z bmw 7.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  jadaZnim(2014-10-30)
 • Od kiedy Rosja będzie wydawać Polakom rosyjskie paszporty ? Chętnych myślę że nie zabraknie w tym podłym kraju. Gorzej jak za UBecji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Chętny.na.rosyjski.paszport(2014-10-30)
 • właśnie a co z meliną na kosynierów u gróbasa bmw7 i na górnośląskiej 1.!!!!!
 • To niech mi jakiś celnik odpowie na to pytanie : co zrobicie komuś kto od kilku lat jeździ, przewozi tylko dozwoloną ilość papierosów i alkoholu, nie odsprzedaje tego bo przecież prawo zabrania handlu, zbiera to sobie i nazbiera mu się kilkadziesiąt litrów alkoholu, kilkaset paczek papierosów ? Nic ! Nic nie macie prawa zrobić takiemu człowiekowi ! Pokażcie mi prawo jakie zabrania tego aby sobie zbierać to co się legalnie przywiezie.
 • Dodam jeszcze że musicie udowodnić istotny fakt że jednorazowo zostało przewiezione więcej niz prawo celne pozwala, dopiero wtedy możecie w bezpośrednim ujęciu ukarać, udowadniając winę. Wykorzystywanie faktu nieznajomości prawa u osoby zatrzymanej i zajęcie jej towaru, jest przestępstwem jakie popełniacie na własną szkodę.
Reklama