UWAGA!

Zabłądziły w Bażantarni

W sobotnie (30 sierpnia) popołudnie matka z córką wybrały się na spacer do Bażantarni i … zgubiły się. Wystraszone postanowiły zadzwonić po pomoc na policję. Po północy funkcjonariusze odnaleźli mocno przemarznięte i przemęczone, ale całe i zdrowe spacerowiczki.

W sobotnie popołudnie pogoda sprzyjała spacerom i pieszym wędrówkom. Korzystając z takiej aury, 40-letnia elblążanka wraz ze swoją 18-letnią córką poszły na spacer do Bażantarni. Kobiety długo wędrowały po lesie wyznaczonymi szlakami. Kiedy zapadł zmrok, zeszły ze szlaku, co spowodowało, że się zagubiły i nie potrafiły odnaleźć drogi powrotnej. Wystraszone postanowiły zadzwonić po pomoc. Około godziny 21 zgłoszenie dotarło do dyżurnego elbląskiej komendy, który natychmiast wysłał na miejsce patrole. W poszukiwania zaangażowani zostali elbląscy policjanci oraz funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy przeczesywali las.
     - Policjanci kryminalni rozpoczęli poszukiwania od strony ulicy Królewieckiej, osiedla Dąbrowa poprzez ulicę Bukową – mówi Justyna Grzeczka z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Funkcjonariusze pieszo przeszukiwali las w jego wschodniej części, w okolicach tzw. Góry Ludowej i wiaty Parasol. Kilka minut po północy na jednej z polan policjanci zauważyli rozpalone ognisko, a przy nim oczekujące na pomoc matkę z córką. Na szczęście nic nie zagrażało życiu kobiet. Były całe i zdrowe, jedynie mocno przemarznięte i przemęczone. Nie potrzebowały pomocy medycznej.
     Policjanci odwieźli matkę i jej córkę do domu.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • tępaczki z placu w. podały namiary.
 • milcz
 • troche wiecej oznakowań by sie przydało w Bażantarni!
 • JASNOŚĆ wystarczy dojść do rzeczki i idąc z prądem wyjdzie sie z bażantarni może dla tych pań śmieszne to nie było ale ja ubawiłem się setnie czytając artykuł :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JASNOŚĆ(2008-09-01)
 • jeśli nie ma się orientacji w terenie, to nie schodzi sie ze szlaku, to chyba proste !!!!!
 • w zabantarni nie mozna sie z gubic. .. .. no wybaczcie. .. .no tak ale ciemno było. .. ., na drugi raz dzwoncie do Wiktorówki albo do BOPR (Bazantarniane Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe) mieszczace sie w Wiktorówce w soboty. .. .:P:P:P. .. .. chmurka
 • soko ubek
 • Ogarnia mnie przerażenie, takie zdarzenia wołają o pomstę do nieba, kto odpowiada za zaistniałą sytuację, przecież mogło dojść do tragedii. Jak można dopuścić do zaginięcia kobiety z dzieckiem w parku leśnym. Gdzie były Służby Leśne, Policja i wszyscy poszukiwacze zaginionych. Tak proszę Państwa w cywilizowanym kraju nie postępuje się z ofiarami losu. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Święta Zuzanna(2008-09-01)
 • JASNOŚĆ Święta Zuzanno to. .. DZIECKO. .. miało 18 lat nie dramatyzuj jedyna przykrość jaka mogła je spotkać to kąpiel błotna przy wiacie 'Wiktorówka' a tak swoją drogą czy Zieleń miejska nie mogła by czegoś z tym zrobić? nie mówię tu o wyłożeniu polbruku wystarczyło by wykopać niewielki rowek który by tą wodę z bagienka odprowadzał w dół do strumyczka i osuszył teren bo zasypywanie nic tu nie pomoże.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JASNOŚĆ(2008-09-02)
 • Powiem tak, idąc szlakiem niebieskiem "górskiem" bardzo łątwo jest zejsc ze szlaku albo raczej myslec ze sie zeszlo ze szlaku i w ramach paniki naprawde sie zgubic. gdy sie przekroczy ten jar wchodzi sie na czesc szlaku dosc niegęsto oznakowana co moze powodowac rozne sytuacje. niemniej Kaktus ma racje z ta rzeczka. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ślazacy_do_kopaln(2008-09-02)
 • lepiej oznakowac Bażantarnieeeee Nie stac miasto na tabliczki?
 • Może oznakować Bory Tucholskie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  shdgdfjb(2008-09-03)
Reklama