UWAGA!

Zabójstwo nad jeziorem

 Elbląg, Proces ruszy w październiku przed elbląskim Sądem Okręgowym
Proces ruszy w październiku przed elbląskim Sądem Okręgowym (fot. AD)

We wrześniu ubiegłego roku nad Jeziorem Perskim w Ostródzie doszło do zabójstwa Michała G. Mężczyzna był kopany, bity, zadano mu kilkanaście ciosów nożem w głowę, a następnie nieprzytomnego wrzucono do wody. O zbrodnię oskarżony jest 20-letni znajomy ofiary. Proces rozpocznie się w październiku przed elbląskim Sądem Okręgowym.

Do zbrodni doszło 10 września 2009 r. Z aktu oskarżenia wynika, że trzech znajomych spotkało się nad jeziorem Perskim w Ostródzie. Pili alkohol. Między dwójką mężczyzn doszło do kłótni, która zakończyła się tragicznie.
       - 20-letni Kamil D. jest oskarżony o to, że kopał, bił i zadał Michałowi G. kilkanaście ciosów nożem w głowę, a następnie nieprzytomnego wrzucił do wody – mówi Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. – Śmierć ofiary nastąpiła w wyniku utonięcia, choć już opis obrażeń spowodowanych wcześniej wskazuje na ich śmiertelność.
       - Oskarżony był badany psychiatrycznie – kontynuuje sędzia Zientara. – Wykazano, że jest zdrowy, nie ma zaburzeń psychicznych. W trakcie śledztwa przyznał się do winy i przedstawił swoją wersję wydarzeń. Miało między nim a ofiarą dojść do kłótni o kobietę – Michał G. miał związać się z byłą dziewczyną Kamila D.
       Kamilowi D. prokuratura postawiła zarzut zabójstwa. Grozi mu kara nawet do dożywocia.
       Na ławie oskarżonych zasiądzie również świadek wydarzeń, 38-letni Krzysztof W. Jemu prokuratura zarzuca niepoinformowanie organów ścigania o zdarzeniu.
       - Tu jednak, ze względu na pewne zaburzenia i jego ograniczoną zdolność rozpoznania znaczenia czynu, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary – mówi rzeczniczka elbląskiego sądu.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • i dopiero bedzie sadzony??? juz rok temu powinien dostac kule w leb!!! w polsce prawo chroni bandytow i zlodzieji
 • Cios nożem w głowę, po przebiciu czaszki sa bardzo duże szanse na uszkodzenie mózgu z natychmiastowe zejście, facet dostał kilkanaście razy i był tylko nieprzytomny. Ostry gość
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  trapkos(2010-09-27)
 • dożywocie = wikt i opierunek za moje pieniądze. siłownia, telewizja, jakaś lekturka, tu się szlugi jakieś skołuje tu szuwaksik, tu jakieś pisemko żeby pinokia postrugać. .. .a może dożywotnia praca ? na rzecz skarbu państwa albo fundacji charytatywnej ? albo pętelka ? zastrzyk ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obywatel_nie_milk(2010-09-27)
 • Za umyślne zabicie człowieka nie powinno być żadnych wyjątków tylko jedna kara, publiczny szafot. Stany Zjednoczone nie ratyfikowały konwencji praw człowieka i krzesło elektryczne nie stygnie.
 • kula w łeb
 • Do roboty!!!!! Wały są na Żuławach do zrobienia !!! a wziąść takich i jak w USA na jednym łańcuchu niech kopią łopatami
 • zielona mila. .. ..
 • A moim zdaniem to ja otworzę lodówkę a tam. .. ArnoldUPR
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  no i jeszcze w piekarniku też(2010-09-28)
Reklama