UWAGA!

Zadaj pytanie "Trybunalskiej..." (2)

Gościem najbliższego programu "Trybunalska 23" będzie prezes Sądu Okręgowego w Elblągu Wojciech Kurkiewicz. Rozmawiać będziemy m.in. o kłopotach finansowych sądu i o tym, że zgodnie z decyzją Ministra Sprawiedliwości zmieniła się właściwość terytorialna elbląskiego sądu.

Zapraszamy Czytelników „portElu” do zadawania pytań szefowi elbląskiej Temidy. Pytania możemy wpisywać do rubryki „,... a moim zdaniem” albo wysyłać mailem na adres Redakcji (na dole strony). Odpowiedzi usłyszymy podczas emisji programu w "Vectrze" (we wtorek o 17.25 i 22.15) lub przeczytamy w "portElu".
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dlaczego sędziowie wyznaczają posiedzenia (te z udziałem prokuratorów) na piątki? W piątki prokuratorzy nie pracują!
 • Czy zasadne jest orzeczenie elbląskiego Sądu, że: „Rozwód orzeka się z winy męża ponieważ 20 lat temu mąż nie pozwolił żonie rozbijać „schabowych” na blacie szafki kuchennej i kazał to jej robić na desce do mięsa.” Czy nie jest wstydem, że takie wyroki zapadają w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej?
 • Nie jest wstydem, że Warszawa interweniuje w sprawie zastosowania środka w postaci aresztu tymczasowego?
 • Czy sprawy ciągną się latami ponieważ sędziowie muszą mieć co robić? I dawać dowody że są bardzo potrzebni w środowisku?
 • Powódka, pod przysięgą, 10 razy oświadczyła na sali sądowej nieprawdę. Sąd to jednoznacznie ustalił! Ile razy można kłamać na sali sądowej nie narażając się na karę za składanie fałszywych oświadczeń?
 • Elbląski Kościół Powszechny (pod kierownictwem bpa Śliwińskeigo) zaciągnął milionowe długi i nie zwraca ich wierzycielom fizycznym i prawnym. Elbląski Sąd chroni złodzieja który wyłudził środki finansowe?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Stasio(2001-07-08)
 • Gwałcone i molestowane są seksualnie nasze dzieci. Sędziowie uważają, że zboczeniec nie jest groźny dla środowiska. Za tydzień... sędziowie zmieniają zdanie i osadzają oskarżonego w areszcie. Skandal to czy farsa?
 • Strzelanina na Gwiezdnej ze skutkiem śmiertelnym. Na jakiej podstawie mogę się czuć bezpiecznie chodząc po elbląskich ulicach, skoro wiem, że elbląscy przestępcy zorganizowani spacerują obok mnie, ponieważ nie zastosowano wobec nich środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zbysio(2001-07-08)
 • Trzech młodocianych łobuzów oskarżyło mnie (nauczycielkę) o molestowanie seksualne. „Wskaż człowieka, a Sąd paragraf znajdzie”?
 • Sąd orzekł wyrok wobec mnie (3 lata więzienia). Więzienie nie chce mnie przyjąć, w celu odbycia kary, ponieważ nie ma miejsc, już piętrowo ma łóżka dostawione a jest za nisko aby trzecie wstawić w pionie. 25 tysięcy Polaków czeka na miejsce w „sanatorium”! Dlaczego nie można mi zaliczyć oczekiwania na miejsce w więzieniu w poczet odbytej kary? Zostanę wezwany do odbycia kary za 10 lat jak będę maił ustabilizowaną sytuację rodzinną i pracę? A może dopiero jak będę kandydował z „niesłusznej” listy w wyborach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  skazany(2001-07-08)
 • Ponad 4 tysiące „alimentowników” jest osadzonych w zakładach karnych. Dlaczego są osadzani i jakie stanowią zagrożenie dla społeczeństwa? Czy ich plemniki są groźne dla kobiet w wieku rozrodczym i samoistnie zapładniają? Utrzymanie 1 osadzonego kosztuje 1.650 PLN, zasądzone alimenty ok. 300 PLN. Czy sędziowie nie wiedzą co to rachunek ekonomiczny? Bandyci nie są w więzieniach bo im „alimentownicy” miejsca zajmują!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  morderca(2001-07-08)
 • W Polsce była wykonywana, do lat 70-tych, kara śmierci. Żadna ustawa (kodeks) nie regulowała i nie reguluje odbieranie życia skazanemu przez kata. Czy kat jest mordercą?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  student prawa(2001-07-08)
Reklama