UWAGA!

Zadbaj o zdrowie swojego dziecka – zaszczep je przeciw wirusowi HPV

 Elbląg, Zadbaj o zdrowie swojego dziecka - zaszczep je przeciw wirusowi HPV

Dla rodziców zdrowie dzieci jest najważniejsze. Zapobieganie chorobom to jednak nie tylko zdrowy tryb życia, ale także szczepienia profilaktyczne. Jeśli Twoje dziecka ma 12 lub 13 lat możesz je bezpłatnie zaszczepić przeciw ludzkiemu wirusowi brodawczaka (HVP).

Dziś (1 czerwca) Polska dołącza do krajów, które wprowadziły bezpłatne szczepienia przeciw HPV. Szczepienia przeciw wirusowi HPV zapobiegają przede wszystkim rakowi szyjki macicy oraz innym nowotworom (rak odbytu, sromu, pochwy), które może powodować wirus brodawczaka ludzkiego (HPV).

Dziecko należy zaszczepić przed kontaktem z wirusem. Dlatego Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program bezpłatnych szczepień przeciw HPV dla dziewcząt i chłopców w wieku 12–13 lat (w 2023 r. to wszystkie dzieci urodzone w 2010 i 2011).

Jak zapisać się na szczepienie?

Można to zrobić za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. Wystarczy zalogować się na IKP, wejść w zakładkę „Uprawnienia”, a następnie „Konta Twoich Dzieci”. Po przejściu na konto dziecka wybieramy zakładkę „Profilaktyka”, a dalej „Szczepienia” i „Umów się na szczepienie”. Wybieramy dogodne dla nas miejsce i termin, a następnie zatwierdzamy wybór.

Dziecko można również zapisać na szczepienie przez bezpłatną infolinię 989 (7 dni w tygodniu, w godz. 7:00-20:00) lub w przychodni podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

W naszym regionie na szczepienie przeciw HPV można zgłosić się do prawie 100 punktów medycznych. Dokładną listę placówek można znaleźć na mapie dostępnej na stronie pacjent.gov.pl. Szczepienia stanowią niezwykle ważny krok w prewencji nowotworów i są już dostępne.

Co warto wiedzieć o szczepieniu?

Szczepionka jest dobrze tolerowana i bezpieczna. Chroni przed zakażeniem HPV i wieloma nowotworami. Jest powszechnie stosowana w 125 krajach. W Polsce jest dostępna w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

Jest ponad 200 typów HPV, a spośród nich część jest silnie rakotwórcza. Rak szyjki macicy jest niemal stuprocentowo związany z zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Do zakażenia wirusem HPV najczęściej dochodzi drogą płciową.

W krajach, które wprowadziły szczepienia przeciw HPV, liczba zakażeń spadła nawet do 90%. Szczepiąc się, kobieta zmniejsza o 70% ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy.

Warmińsko-Mazurski OW NFZ

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Sami szczepcie się tą nieprzebadana chemią !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  6
  nie _dla_szczepionek!!!!!!(2023-06-01)
 • "dr" mengele byłby z was dumny, pseudo-lekarze i pseudo-dziennikarze posłusznie naganiających ludzi na te wątpliwej jakości preparaty... Drodzy rodzice - zanim dacie bezmyślnie wstrzyknąć w największe skarby waszego świata jakieś dziwne nieprzebadane preparaty (za to ładnie reklamowane przez "ekspertów" w białych kitlach) - przeczytajcie choć SKŁAD tego preparatu (pomijam jak był przechowywany itd... ) - wklepcie choć w googla hasło "gardasil victims" / "ofiary gardasilu" (gardasil to s. yf znajdujący się w tych pseudo-szczepionkach).... gdy dajecie jedzenie swoim pociechom - też nic was nie interesuje, tylko dajecie im najtańsze zarcie z promocji pełne chemii? ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  cda.pl/video/57260132(2023-06-01)
 • G. a.r. d.a. s.i. l = = = T. R.U. C.I. Z.N. A ! Hashtagi: #GARDASIL=TRUCIZNA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  1
  cda.pl/video/119181708(2023-06-01)
 • a tu dla "troskliwych" rodziców - a'propos 99% tzw. "szczepionek"... zobaczcie np. co robi 1 (słownie: jedna) cząsteczka rtęci z neuronami waszych dzieci... dzieci, które nie mają jeszcze w pełni (lub wcale - noworodki) wykształconej bariery krew-mózg... zobaczcie, co kryje się pod niewinnie brzmiącymi nazwami składu "preparatów" typu np. "triomersal"... i do lekarzy-nieuków: co to jest neurotoksyna? Jak czujecie się wstrzykując "pół wiadra" preparatu zawierającego neurotoksyny w niemowlę, które na 100% nie posiada jeszcze bariery krew-mózg? ? ? Macie jakąś amnezję i nie pamiętacie czego was uczono (?) na studiach, czy jednak punkty zbierane na "sympozjum na Dominikanie" przykrywa skutecznie resztki sumienia i logicznego myślenia ? ? ? Hashtagi: #jestemzesluzbyzdrowia, #StopKorumpowaniuSZ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  3
  youtu.be/XU8nSn5Ezd8(2023-06-01)
 • Nie poświęcajcie swoich dzieci na eksperymenty ! ! !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  ŚwiadomyRodzic(2023-06-01)
 • Zaraz będzie szczepionka na katarek... oczywiście pełna s. y.f. u jak większość słynnych ostatnio "preparatów", na które dzięki histerii rozkręconej przez kilku miliarderów, bigpharmę, jej media i armię polityków na ich łańcuchu... takie wciskanie dzieciom (!!!) s. y.f. u powinno być ścigane przez prokuraturę w każdym normalnym kraju !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  Vateusz Mordechajwiecki(2023-06-01)
 • Jeśli jakiś rodzic nie widział jeszcze "Chorób nakazanych prawem"... to najwyższa pora: facebook. com/watch?v=1983233565249425
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  cda.pl/video/7950986b9(2023-06-01)
 • "Zadbaj o zdrowie swojego dziecka" - buduj jego odporność i trzymaj z dala od igieł i innych eksperymentów medycznych!!! PS. za masowe naganianie na eksperymenty medyczne w tym kraju jest:... Art.118.KK - Ludobójstwo... § 1. Kto, w celu wyniszczenia w całości albo w części grupy narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub grupy o określonym światopoglądzie, dopuszcza się zabójstwa albo powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu osoby należącej do takiej grupy, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12,karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. § 2. Kto, w celu określonym w § 1,stwarza dla osób należących do takiej grupy warunki życia grożące jej biologicznym wyniszczeniem, stosuje środki mające służyć do wstrzymania urodzeń w obrębie grupy lub przymusowo odbiera dzieci osobom do niej należącym, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności. § 3. (uchylony) Hashtagi: #szczepienia-sciema-bigpharmy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  cda.pl/video/5520375b(2023-06-01)
 • Córka naszych znajomych przechodzi piekło - jak się okazało rodzice niestety zaufali (nic nie sprawdzając) swojemu lekarzowi rodzinnemu :(... a ten z niewiedzy/głupoty/lub wyrachowania wstrzyknął jej tą pseudo-szczepionkę przeciw HPV (gardasil -bo chyba tutaj głównie to szprycują)... było jak u Hitchcocka... po kilku godzinach bóle głowy, temperatura.... potem drgawki... a potem było już tylko gorzej... każdy lekarz umywa ręce i chcą się pozbyć "kłopotu"... jedynie jeden lekarz z b. Akademii Medycznej w Gdańsku wpisał w historię choroby, że to możliwy NOP po tym szczepieniu.... obecnie od kilku lat córkę straszą od Hashimoto po nowotwory - dzielna młoda kobieta wraz z rodziną walczy o zdrowie - obecnie głównie metodami naturalnymi... Sprawa w normalnym kraju powinna z automatu trafić do prokuratury i ktoś powinien za to beknąć - od producenta po bezmyślnych idiotów-lekarzy, dla których liczy się tylko kasa - oczywiście nikt nawet nie pomyślał, by jakkolwiek zbadać dziewczynę przed szczepieniem tą trucizną... tak wygląda "Służba Zdrowia" w Polsce i na świecie - wszystko podporządkowane zyskowi, a tu mają poligon testowy na milionach ludzi -jak w Afryce... za pełnym przyzwoleniem państwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  ŚcigaćMordercówwFartuchach(2023-06-01)
 • Dlaczego redakcja nie usuwa komentarzy z pseudonaukowym bełkotem. Nie chcesz- nie szczep. To Twoja decyzja. Nie zamieszczaj jednak fake newsów i oszołomskich treści.
 • Jak Twój syn/córka wróci pewnego dnia z „kalafiorem” w okolicach miejsc intymnych, to pożałujesz, że nie szczepiłeś…
 • Ta szczepionka została wycofana z USA, bo jest tak toksyczna. Ludzie, nie trujcie swoich dzieci.
Reklama