UWAGA!

Żagle w górę

Elbląg, Żagle w górę
(fot. mad)

Dziś (26 lipca) na Zalewie Wiślanym rozegrano regaty żeglarskie w ramach II Międzynarodowego Zlotu Żeglarskiego na Zalewie Wiślanym. W regatach wzięła udział rekordowa liczba 43 łodzi. Zobacz fotoreportaż ze startu to regat z portu w Tolkmicku.

Organizatorami Zlotu są marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Jacek Protas, marszałek woj. pomorskiego Jan Kozłowski, burmistrz Tolkmicka Andrzej Lemanowicz i Elbląski Okręgowy Związek Żeglarski.
     I Międzynarodowy Zlot Żeglarski na Zalewie Wiślanym odbył się przed rokiem w Krynicy Morskiej, ten odbywa się (jeszcze trwa) w Tolkmicku. Ustalono bowiem, że gospodarzami zlotu będą na przemian miejscowości na północnym brzegu Zalewu (czyli Marszałek Województwa Pomorskiego) i na południowym (Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego). Głównym celem Zlotów jest popularyzowanie żeglarstwa na Zalewie Wiślanym.
     W regatach brali udział żeglarze zrzeszeni w Elbląskim Okręgowym Związku Żeglarskim, żeglarze z Trójmiasta, z Olsztyńskiego OZŻ, z obwodu kaliningradzkiego a nawet z Niemiec.
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama