UWAGA!

Zakończenie ćwiczenia Dzik-16

 Elbląg, Zakończenie ćwiczenia Dzik-16
Fot. por. Paulina Montewka.

11 marca, o godzinie 9 w OSPWL Orzysz nastąpiło oficjalne zakończenie ćwiczenia taktycznego z wojskami pk. ,,DZIK – 16’’.

Po przyjęciu meldunku i przywitaniu z ćwiczącymi wojskami, pełniący obowiązki Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. bryg. Marek Sokołowski podsumował krótko przebieg ćwiczenia oraz złożył podziękowania wszystkim żołnierzom w nim uczestniczącym.
       - Cele ćwiczenia zostały osiągnięte. W sposób szczególny dziękuję wszystkim tym, którzy wzięli udział w ćwiczeniu ale przede wszystkim podziękowania składam dla pierwszoplanowego ćwiczącego - 15 Brygady Zmechanizowanej i jej dowódcy, Pana płk Jana Rydza. Dowódca 16 Dywizji zwrócił się także do wszystkich ćwiczących: - Dziękuję za zaangażowanie, dziękuję za ciężką pracę. Widziałem w trakcie ćwiczenia Wasz wysiłek i bardzo to doceniam.
       Podziękowania spłynęły także na ręce Kierownictwa Ćwiczenia.
       Kierownikiem ćwiczenia pk. ,,DZIK – 16’’ był pełniący obowiązki Dowódcy 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, gen. bryg. Marek Sokołowski. Pierwszoplanowym ćwiczącym była 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana pod dowództwem płk. Jana Rydza. Na orzyskim poligonie ćwiczyły Dowództwo i jednostki wojskowe 16 PDZ oraz jednostki i pododdziały przydzielone w ramach modułu szkoleniowego. Ćwiczyło pond 1600 żołnierzy i ponad 300 jednostek sprzętowych. Szkolili się także żołnierze rezerwy.
mjr Zbigniew Tuszyński
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama