UWAGA!

Żałują, ale zlikwidują

Radni żałują, ale szanują wolę mieszkańców. W Braniewie rozpoczęły się przygotowania do likwidacji Straży Miejskiej. Władze miasta czekają jeszcze na opinię komendanta wojewódzkiego policji w tej sprawie, ale ona już nic nie zmieni, bo referendum w tej sprawie jest wiążące.

- Przygotujemy projekt uchwały na listopadą sesję Rady Miejskiej, zgodnie oczywiście z tym, jak mieszkańcy miasta zdecydowali w referendum 25 października. Radni muszą się jeszcze zapoznać z opinią komendanta wojewódzkiego policji i wszystkimi szczegółami tej sprawy - mówi Monika Trzcińska, burmistrz Braniewa.
       Radni w sumie nie mają wyjścia. Muszą zagłosować, tak jak chcieli mieszkańcy. 80 procent głosujących w referendum braniewian opowiedziało się za likwidacją Straży Miejskiej. Okazuje się jednak, że nawet jeśli do tego dojdzie, to Urząd Miejski i tak musi zatrudnić przynajmniej kilka osób do obsługi miejskiego monitoringu, czym dotychczas zajmowali się miejscy strażnicy.
      
       Więcej na ten temat w materiale filmowym Telewizji Elbląskiej.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Brawo Braniewo
 • Kiedy referendum w sprawie elbląskich darmozjadów ? Wilk gdzie twoje obietnice na wodzie pisane ? Nowa władza może się teraz wykazać.
 • Wolne Media - Dokładka – Iście rewolucyjnie;) polecam;p
 • Brawo moze i juz niebawem i w Elblagu pozbeda sie wydatkow na Straz Miejska miasto by zaoszczedzilo pare milionow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  2
  StrarzakSam(2015-11-05)
 • Tak, elbląscy strażnicy macie przykład co może być z wami. Zamiast polować na każde auto i utrudniać mieszkancom życie, weźcie się za pomaganie obywatelom, bo skończycie jak Braniewiacy. Wam trzeba zabrać uprawnienia tak łatwego wystawiania mandatów. mandaty tylko w drastycznych przypadkach. No, ale wam się jeszcze marzyło posiadanie broni i takie uprawnienia jak policja. Straznik miejski to taki odrzut z selekcji policyjnej, który nie może darować, że się nie dostał, ale za to pokaże, że szeryfem jest, amen.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  1
  axaxaxaxax(2015-11-05)
 • Błąd wielki błąd, w strefach przy granicy powinno być więcej służb. Z Elbląga nie przyjadą. Mieszkańcy sami sobie zrobili kuku. .. . Niech kupią sobie sami broń i sami się chronią. .. .
 • Zazdrość was zżera, że ludzie pracowali! Wiem, że powinni pomagać, nie karać kierowców ( od tego jest policja), powinni pilnować pijaków w parkach i srających psów. na ulicach ( czasami to robili). Teraz zobaczycie, że policja nie zawsze zdąży.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  5
  bezstronny(2015-11-05)
 • Ciekawe komu tak zależy na likwidacji SM?. Trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje czyny. Jeżeli parkuję na zakazie narażam się na mandat, ale jestem dorosły, podejmuję decyzję i ponoszę konsekwencje. Wina leży po stronie kierującego, a nie strażnika. Teraz jestem ciekawy jak w Braniewie menelstwo opanuje place zabaw dla dzieci, zrobią tam szalet dla psów, to kto będzie interweniował? Policja będzie oczywiście miała szereg ważniejszych interwencji. Ale jesteśmy dorośli i ponosimy odpowiedzialność za swoje czyny. Brawo mieszkańcy Braniewa (ha, ha, ha)!!! Od 17-tej zimą nie wychodzić z domu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4
  14
  MieszkaniecElbląga(2015-11-05)
 • zdaje mi sie? czy komus koryto zabrano?a moze elblaska sm dupa trzesie?
 • W Braniewie opinia jakiegoś tam komendanta nic nie zmieni bo są do likwidacji a ten cały śmieszny WILK, podkreślam ŚMIESZNY, który obiecał likwidację to ogłosił, że jakiś tam komendant stwierdził, że nie można zlikwidować SM w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  2
  Spust_krokodyla(2015-11-05)
 • Żałują bo kasy mniej. I bardo dobrze może w końcu dadzą te pieniądze na doszkolenie policji która nie potrafi sobie poradzić z jakimś burakiem przez co powstają deb. .e filmiki jaka to Polska policja zła.
 • zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na bardziej konkretny cel, który posłuży mieszkańcom.
Reklama