UWAGA!

Zamalowali napis nienawiści

 
Elbląg, Dzisiaj pracownicy ZBK zamalowali kontrowersyjny napis
Dzisiaj pracownicy ZBK zamalowali kontrowersyjny napis (fot. RG)

W wielu miastach odbywają się marsze równości w obronie mniejszości, także seksualnych. W Elblągu na taki marsz się nie zanosi, ale emocje potrafi podgrzać czyn wandala, który namalował na jednej z kamienic przy ul. Bema obraźliwe hasło odnoszące się do ruchu LGBT. Po nagłośnieniu tej sprawy pracownicy Zarządu Budynków Komunalnych dzisiaj rano napis zamalowali.

W sobotę jeden z mieszkańców Elbląga wrzucił do mediów społecznościowych zdjęcie kamienicy, znajdującej się na rogu ul. Orzeszkowej i Bema. Nieznany sprawca, prawdopodobnie w nocy z piątku na sobotę, namalował na elewacji napis „Stop pedofilom z LGBT. Otwórz oczy, chroń swoje dzieci”. Obok pojawił się także symbol ryby, nawiązującego do pierwszych chrześcijan.
       - Od wielu miesięcy narasta frustracja i nienawiść płynąca zarówno z kręgów polityków partii rządzącej jak i ważnych hierarchów kościelnych, skierowana w kierunku środowisk LGBT. Marsze i parady równości w wielu miastach Polski są narażone na kontrmanifestacje osób, które pod płaszczykiem patriotyzmu i ochrony rodziny sieją nienawiść i ksenofobię. Efekt mamy też w Elblągu w postaci tego napisu – napisał do nas Tadeusz Piotrowski, mieszkaniec Elbląga, który powiadomił nas o tej sprawie.
       O sprawie napisaliśmy początkowo na naszym profilu facebookowym, co wywołało lawinę komentarzy, często niestety obraźliwych lub zawierających nieprawdziwe informacje. W dyskusji najlepiej widać było, jak mocno spolaryzowane jest polskie społeczeństwo – głosy „za” lub „przeciw” LGBT rozkładały się niemal po połowie.
       Sprawa napisu została zgłoszona na policję i do administratora budynku – Zarządu Budynków Komunalnych. Dzisiaj rano pracownicy ZBK zamalowali hasło na murze. - Pamiętajmy: ludzie są różni, a empatia i tolerancja to cechy, których nam ostatnio bardzo brakuje – apeluje elblążanin, który zgłosił nam tę sprawę.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Widać że portel to lewica....
 • Jakie marsze równości? Czy ktoś tym zagubionym ludziom robi krzywdę? Te ich marsze powodują złe emocje, ponieważ normali ludzie są przeciw sodomie i gomorze.
 • A mogli zostawić tam cytat z Rycha Peji
 • Strach przed czyms innym, nowym czesto idzie w parze z mizernym intelektem.
 • Najgorsze w tym wszystkim jest to, że zarówno Ci za, jak i Ci przeciw środowisku LGBT zachowują się w sposób daleki od cywilizowanego. Środowisko LGBT walczy o swoje prawa, tolerancję, równość, ale w jaki sposób - wyśmiewając chrześcijan i parodiując mesze św. , biegając z gołym tyłkiem i machając środkowym palcem, pokazując wizerunek wyuzdany i wulgarny. .. Każdy ma prawo do miłości na swój sposób i nie jestem żadnym ksenfobem, nietolerancyjnym złym człowiekiem. Chcę by przestano robić takie szopki i prać dzieciom mózgi. Niech każdy żyje po swojemu w domowym zaciszu jak chce, po co takie sceny?
 • I tak po mistrzowsku kręgi władzy odwróciły uwagę od pedofilii w kościele. Jeszcze przed chwilą tak było o tym głośno, a teraz jakoś wszyscy zapomnieli. Podrzucono ludowi nowego wroga. Mogę się założyć, że autor napisu nie potrafi rozszyfrować skrótu LGBT;)
 • i jak zwykle w Portelu cenzura. Tych z LGBT jest około 1 do 3 promili, więc jakim prawem terroryzują pozostałą część społeczeństwa ? Widać że arcybiskup ma rację. I czekamy na towarzysza @kolińskiego.
 • KK jeszcze bardziej podgrzewa nienawiść. Gdzie tu Miłosierdzie, Kościoły jeszcze bardziej opustoszeją.
 • Z całym szacunkiem, ale napis na wiacie w Bażantarni "Pedofile w sutannach" od premiery "Kleru" jest jak był. Nikt go nie zmazał.
 • Zostało udowodnione naukowo, że homofobi to naprawdę kryptogeje. .. także ten tego. ..
 • Dlaczego na siłę przekonuje się ludzi do ideologii LGBT? Jeżeli społeczeństwo wyraźnie wyraża swój sprzeciw i mówi wprost "Nie chcemy was tu" Pojawiają się kontrmanifestacje, które liczebnością znacznie przewyższają marsze równości, pojawiają się napisy na murach, osobiście nie znam nikogo ( nawet wśród homoseksualistów) kto popiera LGBT. Czy tak nie działa demokracja? Głos ludu mówi krótko "wyp.." a Ci kolorowi z uporem maniaka bombardują nas swoimi tęczowym dyrdymałami. Liczę na to że napis wróci na swoje miejsce. Peace
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  63
  23
  Nic co obce nie jest mi ludzkie(2019-08-12)
 • I co w tym napisie obraźliwego i dla kogo? A stop pedofilom w sutannach" wolno napisać? Ba, można nawet filmy o tym kręcić i pisać książki! Ale broń Boże napisać coś o cudownych ludziach z LGBT, którzy chcą uczyć małe dzieci masturbacji (patrz deklaracja WHO) i popierają organizację NAMBLA. W końcu w Polsce są ludzie równi, ale są i równiejsi... Ukarałbym autora tego napisu za szpecenie muru, ale tak samo ukarałbym autora "Olimpia Pany" i serduszek.
Reklama