UWAGA!

Zamiast grzybów znalazł ... bombę

 
Elbląg, Policjanci zabezpieczają znalezisko do czasu przyjazdu saperów
Policjanci zabezpieczają znalezisko do czasu przyjazdu saperów (fot. KMP w Elblągu))

Bombę lotniczą z czasów II wojny światowej znalazł mężczyzna, który wybrał się na grzyby do lasu w pobliżu cmentarza Dębica. Znalezisko jest imponujących rozmiarów: długość 1,20 m, waga 150 kg. Teren zabezpieczyli policjni pirotechnicy, którzy czekają na przyjazd saperów z Braniewa.

Ziemia w Elblągu i okolicy często odsłania pamiątki z czasów II wojny światowej.
       - Średnio raz w tygodniu otrzymujemy zgłoszenie o tym, że na terenie budowy znaleziono pocisk - mówi asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. -  Tym razem sytuacja jest wyjątkowa. Wczoraj (16 września) w lesie przy ul. Łęczyckiej mężczyzna, który wybrał się tam na grzyby, znalazł... bombę lotniczą. To imponujących rozmiarów znalezisko:długość 1,20 m, waga 150 kg - wskazuje asp. Nowacki. - Policjanci zabezpieczają teren i czekają na przyjazd saperów, którzy przejmą tę niebezpieczną pamiątkę z czasów wojny - kończy policjant.
       Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewypałów lub niewybuchów należy przede wszystkim powiadomić o tym policję wskazując dokładne miejsce ich położenia. Co więcej, takie miejsce należałoby oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu. Kategorycznie zabrania się przemieszczania, przenoszenia tego typu niebezpiecznych rzeczy przez osoby nieuprawnione.
      
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama