UWAGA!

Zapłonie Ogień Nadziei

 Elbląg, Zapłonie Ogień Nadziei

W najbliższy czwartek (16 września) do Elbląga zawita sztafeta z Ogniem Nadziei. "Bieg z Pochodnią" wystartował na początku miesiąca z Salonik. Niesiony przez zawodników i funkcjonariuszy przemierzył Grecję, Turcję, Słowenię, Francję, Wielką Brytanię, Belgię, Luksemburg i Portugalię, by dotrzeć do Polski. Tu odwiedzi każde z Miast Goszczących ekipy narodowe zawodników Europejskich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Sztafeta przebiega 5 trasami, tak aby 18 września zapalić znicz na Ceremonii Otwarcia Igrzysk w Warszawie.

Jak już informowaliśmy nasze miasto jest oficjalnym partnerem Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010 w ramach Programu Miast Goszczących. W dniach od 15 do 17 września będziemy gościć reprezentację programu narodowego z Ukrainy. W czasie dwóch dni pobytu w Elblągu sportowcy będą gościnnie trenować na naszych obiektach, zwiedzą nasze miasto i okolice oraz wezmą udział w imprezach integracyjnych.
       Kulminacyjnym punktem pobytu będzie przyjęcie w Elblągu sztafety z "Ogniem Nadziei". Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz
       Olimpiad Specjalnych wystartuje w czwartek - 16 września, o godz. 10 spod Bramy Targowej. Sztafeta, której przewodził będzie mł. insp. Jacek Hachulski (przewodniczący Policyjnej Organizacji "Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych") oraz reprezentanci naszego kraju na Olimpiadę, przebiegnie ulicami: Stoczniową, Robotniczą i Teatralną do hali lodowiska, gdzie odbędzie się uroczyste przekazanie "Ognia Nadziei" gospodarzom miasta i zapalenie znicza. Uroczystość, na którą serdecznie zapraszamy mieszkańców Elbląga, uświetnią występy artystyczne i pokazy sportowe. Celem Biegu z Pochodnią Strzegących Prawa jest zwiększenie świadomości społeczności Europy na temat tego, czym są Olimpiady Specjalne, popularyzowanie programu Bieg z Pochodnią oraz pozyskiwanie funduszy na rzecz Programów Narodowych Olimpiad Specjalnych.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama