UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zarząd skarży pracowników

Elbląg, Pracownicy Elzamu rozpoczęli swój protest w obawie o miejsca pracy
Pracownicy Elzamu rozpoczęli swój protest w obawie o miejsca pracy

Elbląska prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie grudniowej akcji okupacyjnej pracowników Elzam Holdingu. Doniesienie o przestępstwie złożyli ówcześni członkowie Zarządu spółki.

Członkowie Zarządu spółki Elzam Holding 14 grudnia złożyli do Prokuratury Rejonowej w Elblągu doniesienie o przestępstwie. Dotyczyło ono akcji okupacyjnej biurowca Elzam Holding przez zdesperowanych pracowników spółki. Osoby prowadzące strajk zostały oskarżone o to, że "swoim zachowaniem zmuszały inne osoby do określonych zachowań". Chodziło o to, że nie pozwoliły one na wykonywanie obowiązków służbowych przez pracowników okupowanego biurowca. Drugi zarzut dotyczy "bezprawnego wdarcia się do cudzego domu, mieszkania".
     Działania byłego zarządu holdingu są conajmniej dziwne - w porozumieniu z 4 stycznia podpisanym przez zarząd ze związkowcami zapisano, że "pracodawcy dołożą wszelkich starań w celu niewyciągania konsekwencji wobec uczestników strajku". W styczniu prokurator po zapoznaniu się z zarzutami zarządu odmówił wszczęcia postępowania, jednak ten skorzystał z prawa złożenia zażalenia na decyzję prokuratora. 7 marca Prokuratura Okręgowa w Elblągu wszczęła postępowanie.
     - Samo wszczęcie postępowania nie przesądza wyników - tłumaczy Jerzy Waryszak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu. - Obecnie prowadzone są przesłuchania świadków i uczestników strajku.
     Niemalże w tym samym czasie wpłynęło do prokuratury doniesienie o przestępstwie, ale przeciwko Zarządowi spółki. Zawiadomienie to złożył minister Skarbu Państwa i dotyczy ono "przeprowadzenia postępowania w zakresie legalności podejmowanych decyzji zarządczych, w tym kapitałowych i gospodarczych zasobami majątkowymi spółki".
     - Chodzi między innymi o sprawy związane z upadłością Skrawmetu, spółki kapitałowo w stu procentach należącej do Elzam Holdingu - mówi Jerzy Waryszak. - Pod koniec lutego wszczęto dochodzenie o niegospodarności Zarządu i działania na niekorzyść firmy.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama