UWAGA!

Zastępca ds. sportu poszukiwany

 
Elbląg, Departament Kultury, Sportu i Turystyki mieści się w Ratuszu Staromiejskim
Departament Kultury, Sportu i Turystyki mieści się w Ratuszu Staromiejskim (fot. arch. AD)

Od 1 października kultura połączyła się ze sportem i turystyką. Przynajmniej w elbląskim ratuszu. Dyrektorem skompilowanego departamentu jest Leszek Sarnowski. Teraz Miasto szuka jego zastępcy - ds. sportu.

Departament Sportu zostanie zlikwidowany – zapowiadał we wrześniu prezydent Jerzy Wilk. I słowa dotrzymał. Od 1 października działa Departament Kultury i Sportu. Dyrektorem tej połączonej komórki jest Leszek Sarnowski (dotychczas dyrektor Departamentu Kultury). Wicedyrektorem ds. kultury jest Joanna Buzderewicz, dotychczasowa wicedyrektor Departamentu Kultury, a na stanowisko wicedyrektora ds. sportu został ogłoszony konkurs.
       Idealny kandydat to magister, z minimum 5-letnim stażem pracy, znający przepisy ustaw: o sporcie, o finansach publicznych, Prawo zamówień publicznych, o samorządzie gminnym, o pracownikach samorządowych, zorientowany w zakresie prowadzenia inwestycji. W zakresie obowiązków zastępcy dyrektora ds. sportu będzie m. in.: opracowywanie rocznych planów i sprawozdań działalności merytorycznej Departamentu w zakresie sportu, współpraca z Departamentem Edukacji w zakresie sportu dzieci i młodzieży, inicjowanie, koordynacja i współdziałanie w organizowaniu imprez sportowych.
       Chętni do objęcia tego stanowiska mogą składać dokumenty do 17 października.
       Nowy wicedyrektor będzie urzędował – podobnie, jak pracownicy zlikwidowanego Departamentu Sportu – w Ratuszu Staromiejskim. A co z budynkiem przy ul. Czerwonego Krzyża, w którym dotychczas mieścił się Departament Sportu?
       – Część główna budynku przy Czerwonego Krzyża będzie wolna – wyjaśniał już Jerzy Wilk. – Jeśli trafi się jakiś poważny inwestor, to być może miasto go sprzeda. Budynek jest co prawda zabytkowy, ale w dobrym punkcie.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama