UWAGA!

Zatańczą i porozmawiają. O tańcu

 Elbląg, Na zdj. Magdalena Czarnocka-Kaptur i Antoni Czyżyk ze Światowida
Na zdj. Magdalena Czarnocka-Kaptur i Antoni Czyżyk ze Światowida (fot. Michał Skroboszewski)

16 października wystartuje 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup. Pary m.in. z Polski, Litwy, Rosji, Czech, Szwecji, Wielkiej Brytanii, ale także z Chin i z Izraela będą walczyć na parkiecie o najwyższe sędziowskie noty. Wśród nich ponad 20 tanecznych teamów reprezentujących Elbląg. Będą też warsztaty, seminaria, konferencje oraz pokazy specjalne. Teatr Ruchu Ocelot zaprezentuje zapierające dech w piersi akrobacje, a formacja Jantar-Elbląg odkryje "50 twarzy Grey'a".

- Baltic Cup to najważniejszy turniej tańca w rejonie Morza Bałtyckiego i najlepszy turniej w Polsce - zapewnia Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid w Elblągu. - To już 16. edycja, której organizacja, z uwagi na ogromne zainteresowanie tancerzy, ilość startów, a także na imprezy towarzyszące, logistycznie jest trudniejsza niż organizacja mistrzostw świata.
       Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cp odbywa się bowiem w ramach projektu "Let's dance together", który Światowid organizuje wraz z partnerami z 12 krajów europejskich. Polskim partnerem jest Federacja Tańca Sportowego.
       Projekt ma na celu wypromowanie sportu tanecznego jako dziedziny sportowej, którą mogą uprawiać wszyscy niezależnie od wieku i stopnia sprawności. Taniec może być również ciekawą formą spędzenia wolnego czasu. I dlatego właśnie taneczne święto rozpocznie się 15 października konferencją pn. "Taniec jako dyscyplina sportowa - perspektywy rozwoju sportu tanecznego". Początek o godz. 10 (15 i 16 października) w sali kameralnej kina Światowid.
       - To propozycja dla tancerzy, trenerów, sędziów, ale także dla wszystkich osób zainteresowanych tańcem - zapewnia Magdalena Czarnocka-Kaptur z CSE Światowid. - Także dla tych, którzy wiedzą, że aktywność fizyczna jest potrzebna i dużym, i małym. Jednym z punktów konferencji będzie wystąpienie Dariusza Buzy, dyrektora Departamentu Sportu dla Wszystkich MSiT dotyczące kształtowania zdrowych nawyków sportowych wśród dzieci i młodzieży na przykładzie kampanii "Stop zwolnieniom z wf-u" oraz "Sport - nawyk na całe życie". (15 października, godz. 10.50).
       Natomiast 16 października ruszą turniejowe zmagania w sali Centrum Sportowo-Biznesowego przy A. Grunwaldzkiej. Chwilę przed, w godz. 10-11.30 na parkiet zapraszają tancerze niepełnosprawni. Z kolei 17 października o godz. 19, podczas gali, zaprezentuje się Teatr Ruchu Ocelot. W trzech wejściach artyści pokażą fragmenty sztuki ruchu "Sen nocy letniej" Szekspira. To widowisko opowiedziane językiem pantomimy, zapierające dech w piersiach akrobacje i powietrzny taniec. W niedzielę (18 października) parkiet będzie należał do elblążan. Tancerze Formacji Jantar-Elbląg zaprezentują się w choreografii "Modern Emotions", którą wywalczyli wicemistrzostwo Polski Formacji Standardowych. Choreografia przygotowana przez Ariane Schiessler zainspirowana jest muzyką filmową m.in. z filmu "50 twarzy Grey'a".
      
       Program Baltic Cup
       16 października (piątek)

       14.00 Junior I (10 dances) Junior II (10 dances)
       15.00 Youth Open 10 Dances
       17.00 Juveniles I + II (8 dances)
       18.00 Rising Stars STANDARD
       19.00 Rising Stars LATIN
      
       17 października (sobota)
       9.30 Youth Open STANDARD Junior I Open LATIN
       10.30 Juveniles I + II STANDARD
       11.30 Junior II LATIN WDSF Senior II Open Standard
       13.00 WDSF World Open STANDARD
       14.00 Juveniles I (under 9 years; 6 dances) Youth Open under 21 LATIN
       16.00 WDSF Senior I Open STANDARD WDSF Senior III Open STANDARD
       19.00 Evening Gala
      
       18 października (niedziela)
       10.00 Youth Open LATIN
       Junior I Open STANDARD
       11.00 Juveniles I + II LATIN
       12.00 Junior II Open STANDARD WDSF Senior II Open Latin
       13.30 WDSF World Open LATIN
       14.30 WDSF Senior I Open LATIN
       15.30 Youth Open under 21 STANDARD
       19.00 Evening Gala
      
       Więcej informacji
      
Patronem medialnym Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Rzygam juz tym tańcem promowanym przez Światowid. Niech dadzą podwyżki pracownikom albo zrobią remont tego bunkra. Pomieszczenia bez okien klimatyzacji ciemno. Sklepik na dole przy salach to istny PRL. Do dzieła a nie tańce. Czarnocka do roboty!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  4
  Salomonowicz(2015-10-14)
 • Świetnie, jedna z niewielu imprez w Elblągu o randze międzynarodowej. Pełne hotele, pełne stoliki w restauracjach, turyści i kibice odwiedzający i promujący nasze miasto. Ale sklepik do bani. .. .. :)
 • Napisany projekt trzeba dobrze rozliczyć. żeby starczyło i jeszcze zostało. Wiadomo dla kogo. I w kółko to samo-tylko tytuły projektów się zmieniają. No cóż- od lat to samo, sposób wypracowany,
Reklama