UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zatorska majówka

 
Elbląg, Zatorska majówka
fot. nadesłane

Tegoroczny festyn majowy, który odbył się 24 maja w Szkole Podstawowej nr 14 pod hasłem „Rodzina Górą”, upłynął w słońcu, zabawie i śpiewie.

Na imprezę przybyli licznie rodzice wraz ze swoimi pociechami, a naszymi uczniami, co było dla nas najważniejsze, ponieważ głównym celem majówki była integracja środowiska rodzinnego, budowanie trwałych więzi rodzinnych poprzez wspólną zabawę. Gości przywitali nauczyciele, którzy na ten czas przygotowali liczne niespodzianki - gry i zabawy: konkurs „Potyczki Rodzinne”, gry matematyczne, zagadki literackie i ortograficzne, zagadki ekologiczne, gry i zabawy ruchowe.
       Dużym zainteresowaniem wśród przybyłych rodzin cieszyły się pokazy pierwszej pomocy - ćwiczenia na fantomach oraz malowanie tatuaży.
       Zwycięzcy konkursów otrzymywali od prowadzącego zabawę nauczyciela, nagrodę tzw. Zatorzaki, które mogli wymienić w kawiarence na ciastko lub napój, albo w kąciku z zabawkami na upominek.
       Podczas festynu podsumowano dwa szkolne konkursy plastyczne, wręczono też nagrody laureatom. Były to konkursy: „Mój dom” przeprowadzony przez bibliotekę szkolną oraz „Bezpieczna droga do domu” przygotowany przez świetlicę szkolną. Goście chętnie zwiedzali wystawy „O zdrowym odżywianiu” oraz „Poczytaj mi mamo, tato” - zbiór najpiękniejszych bajek.
       W trakcie festynu uczniowie pod okiem pani pedagog namalowali pracę plastyczną pt. „Nasz Dom”, przypominająca wielkością obraz J. Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”.
      

 


       Ale do największych atrakcji tegorocznego festynu należy zaliczyć mecze piłki nożnej oraz konkurs piosenki karaoke.
       Na boisku Orlik rozegrano mecz rewanżowy - Straż Pożarna przeciwko Policji (wynik 4:2) oraz mecz towarzyski - Rodzice kontra Reszta Świata, który zakończył się wynikiem 4:1.
       Konkurs piosenki karaoke znalazł licznych chętnych. Śpiewali niemalże wszyscy uczniowie. Jak to mówią: śpiewać każdy może…jeden lepiej, drugi gorzej...
       Majówce towarzyszyła fantastyczna muzyka, profesjonalnie prowadzona przez naszych anglistów. Było naprawdę fajnie - tak twierdzą nasi uczniowie. Tak twierdzimy my - nauczyciele. Szkoda, że to już za nami, chociaż przygotowania do majówki wymagały trochę zachodu i pracy dużo, dużo wcześniej Dziękujemy wszystkim: za przybycie na festyn piłkarzom, rodzicom, a uczniom i kadrze nauczycielskiej za aktywność i pomysły. Koordynatorami festynu były: Anna Daczkowska, Wiesia Witucka oraz Krysia Jonkowska.
      

Anna Daczkowska, współkoordynator festynu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama